@365tipu

Váš Telefon (Your Phone) ve Windows 10 October 2018 Update umí posílat/číst SMS a pracovat s fotkami z telefonu

Začíná se to ve Windows trochu přibližovat tomu, že budete moci na počítači moci používat funkce ze svého mobilu – jen je to přibližování stále hrozně pomalé. Ale aspoň něco se v nejnovější verzi Windows 10 objevilo. Byť se to týká primárně telefonů s Androidem, ty s iOSem mají smůlu protože Apple prostě neumí ani tak základní věci jako nechat poslat SMS.

TIP: Jak stáhnout Windows 10 October 2018 Update (verzi 1809)? poradí jak tu poslední verzi Windows 10 vlastně získat.

Nová aplikace Váš telefon (Your Phone) umí na počítači pracovat se SMS z vašeho telefonu a přistupovat k fotkám v telefonu. Musíte mi Android od verze 7.0 výše. Co se zatím nekoná (ale časem prý bude) jsou notifikace z telefonu přístupné na počítači (umí to Cortana, ale kdo jste to kdy zkoušel, tak vás to asi hodně rychle přešlo). Na Androidu a iOSu ještě funguje „Continue on PC“ (to není nové v říjnové aktualizaci)  – což je poněkud honosný název pro přeposílání záložek v prohlížeč (kdo má Chrome, tak nic lepšího stejně nezíská).

2018-10-05 17_00_28-Váš telefon.png

Celé je to založené na vašem účtu u Microsoftu a nutnosti nainstalovat si na mobilním telefonu aplikaci (Your Phone Companion) do které se musíte přihlásit stejným účtem. Je ale velmi málo pravděpodobné, že se vám to podaří napoprvé rozchodit – aplikace se sice propojí, ale pak se zaseknete na „Podívejte se do telefonu“ a potřebě schválit nějaká oprávnění – to nikdy nedorazí (a to bez ohledu na to, že jste vše povolili již dříve). Mějte trochu trpělivost, případně na telefonu zabte a znovu spusťte onu aplikaci. Na stejný problém narazíte při první snaze zobrazit si SMSky – znovu bude říkat, že pošle oznámení o potřebě přístupu zpráv (už jste to schvalovali).

Aplikace na počítači bude mít i problém se zobrazením vašich zpráv  – zkuste to párkrát, ono je to posléze načte. Možnost číst a psát SMSky v počítači je ale dost dobrá. Byť pro Android máte možnost přejít na novější Zprávy/Messages a mít v prohlížeči otevřené vaše SMS (mimochodem také poměrně nespolehlivé). O tom ale víc v Jak z počítače posílat SMS (přes Android telefon)?

2018-10-05 17_06_12-Váš telefon.png

A pozor, v Nastavení aplikace v počítači je neznámo proč výchozí hodnota pro práci se SMS „Vypnuto“

Přístup k fotkám z telefonu je šikovný, ale nezapomeňte, tohle chodí oklikou z počítače přes Internet do vašeho mobilu (a zpět) – bude to tedy požírat FUP pokud nemáte telefon na WiFi. A bude to i poměrně pomalé pokud máte pomalejší připojení.

PS: Když se začtete do Podporují Windows 10 nějak můj mobilní telefon? z počátků Windows 10, tak přeci jen nějaký ten pokrok dorazil.

PPS: V březnu 202 aplikace změnila jméno, viz Your Phone od Microsoftu se nově jmenuje Phone Link

Jak už to tak bývá, na @365tipu se postupně objeví tipy týkající se novinek a změn v této aktualizaci Windows 10.  Všechny také zamíří do zdejšího souhrnu ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky