@365tipu

Podporují Windows 10 nějak můj mobilní telefon?

Pokud si otevřete Start menu, tak tam nejspíše najdete aplikaci jménem Phone Companion  (v češtině Průvodce pro telefon). Tam zjistíte, že můžete s Windows 10 „propojit“ nejenom Windows Phone, ale také Android či iPhone/iPad.

TIP: Windows 10 October 2018 update umí v počítači číst a posílat SMS z mobilu. Viz Váš Telefon (Your Phone) ve Windows 10 October 2018 Update umí posílat/číst SMS a pracovat s fotkami z telefonu. Vlastně to vypadá, že Your Phone je náhrada té níže popsané parodie

Tedy, „propojit“ je v uvozovkách záměrně, protože Průvodce po telefonu je spíš návodem k tomu, co všechno si můžete pořídit na váš telefon či tablet, nějaká hlubší „integrace“ se prozatím nekoná, pochopitelně v výjimkou Windows Phone (ale i tady je potřeba ještě trochu počkat, až desítky dorazí i na telefony s Windows).

2015-09-11 10_54_44-Průvodce pro telefon

Co se Androidu týče, tak jediná možnost je (stejně jako u iPadu/iPhone) připojit přes USB (bohužel WiFI nic) a nezajistí vám to vůbec nic extra, pouze případné klasické připojení jak disk, za předpokladu, že to máte aktivované. Případné synchronizace a vše další je řešeno přes instalaci odpovídajících aplikací na telefon či tablet (OneDrive, Cortana, Skype, OneNote, Word/Excel/PowerPoint, Outlook,atd).

2015-09-11 11_06_27-iTunesCo se iPhone/iPadu týče, tak je vše v zásadě stejné, lze pouze připojit přes USB, získáte obvyklý přístup pouze k fotografiím a videím (zásadně omezený, protože Apple). Pro cokoliv dalšího je potřeba iTunes aplikace pro Windows a již výše zmíněné aplikace pro další záležitosti.

S Windows Phone ve stávající podobě (tedy těmi co ještě nemají desítku) tak u sedmičkových mobilních Windows nic užitečného také nečekejte, tam stále vše závisí na tom, že si do systému musíte pořídit Zune software, což je tradičně šílený a neovladatelný kus čehosi zbytečného, ale pro některé věci nepostradatelného. A co navíc ve Windows 10 umí hodně úspěšně kompletně vytuhnout (a novější verze není a asi ani nejspíš nebude).

Jak je to s osmou verzi mobilních Windows netuším, až se mi podaří na chvíli dostat k telefonu mé polovice, tak doplním. Případně, pokud někdo máte Windows 10 na počítače a k tomu Window 8.x na mobilním telefonu, tak můžete stručné info poslat, rád doplním.  Tedy pokud tam něco zásadnějšího a jiného je.

A jen pro upřesnění, Lumia 710 na které jsem zkoušel předchozí trápení se Zune neumožňuje update na novější 8.1 verzi mobilních Windows – aktualizace se nenabízí a Zune je ve Windows 10 už nespustitelné (vytuhne okamžitě po připojení telefonu). Respektive, spustitelné, ale tuhne (ale pokud budete mít vždy tak deset minut času, tak ono na chvíli odtuhne, umožní vám na něco kliknout a pak zase vytuhne).

Dodatek? Pokud vezmeme vážně otázku v titulku tohoto tipu, tak odpověď zní, Windows 10 vlastně nijak mobilní telefony nepodporují, jedinou výjimkou by měly být desáte mobilní Windows. A tam pevně doufám, že bude dost věcí na samostatný tip.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky