@365tipu

Jak funguje „Continue on PC“ ve Windows 10 Fall Creators Update?

Ve Windows 10 Fall Creators Update se objevila nová funkčnost „Continue on PC“, která vlastně není až tak nic nového a je snadno nahraditelná (a snáze použitelná) prostě tím, že používáte na počítači i na mobilním telefonu Chrome. Ale hodit se může – slouží k poslání si odkazu na webovou stránku otevřenou v mobilním prohlížeči do počítače.

Aby to fungovalo, musíte si do mobilního zařízení pořídit aplikaci – pro iOS je to Continue on PC a pro Android jde o Microsoft Launcher. Pořídit si je můžete rovnou stažením, nebo můžete ve vašem počítači jít do Nastavení/Settings -> Phone/Telefon a tam zvolit Přidat telefon/Add Phone. Microsoft vám na vaše telefonní číslo pošle SMS, která vás dovede k instalaci aplikace.

2017-11-04 08_40_10-Nastavení

Na Androidu ale pozor, jak název napovídá, Microsoft Launcher je aplikace nahrazující rozhraní vašeho telefonu, tedy to co se objevuje po stisknut Home/Domů tlačítka. Nemusíte ji ale takto nastavit, Continue on PC bude možné používat i bez toho.

Do počítače odkaz z prohlížeče i dalších aplikací dostanete z mobilního zařízení přes klasický sdílecí dialog. Při prvním použití ale bude nutné se přihlásit pomocí stejného účtu od Microsoftu, jaký používáte na počítači. Je podporována i situace, kdy používáte více počítačů – můžete si vybrat podle jejich jména, nebo můžete poslat odkaz na všechny.

Odkaz poslaný z mobilního zařízení se objeví v Upozorněních/Notifikacích pokud zvolíte při poslání možnost Pokračovat později/Continue Later. Pokud ne, tak se na počítači okamžitě po obdržení odkazu otevře prohlížeč – a vždy to bude Edge, Microsoft nepodporuje to, že jste si nastavili jiný výchozí.

Opačně, tedy z počítače do mobilu to nejde. Tady vám ale dobře poslouží už výše zmíněné Chrome.

TIP: ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10 vám poradí jak s Windows 10, tak s Windows jako takovými

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky