Jak si do Google Translate stáhnout jazyky pro offline překládání?

Tohle se vám bude líbit – Google Translate do června 2018 umělo překládat jenom pokud jste byli připojení k Internetu. Nově si ale můžete jazyky stáhnout do telefonu a překlady používat i bez připojení. Jazyků ke stažení je aktuálně 59.

Především musíte mít Google Translate (Překladač Google) v Androidu či iOSu – pak už jen stačí spustit a nahoře kliknout na výběr jazyka – vedle každého z nich budete mít ikonku pro stažení. Na tu stačí kliknout a odsouhlasit stažení (soubory mají pár desítek MB). V přehledu jazyků pak uvidíte i to, které jazyky jsou stažené. Pár jazyků není možné stáhnout, tam budete muset mít připojení.

2018-06-25 17.28.29.png

Pokud už jazyk v mobilu nepotřebujete, tak stačí kliknout na u těch stažených ikonku vpravo – umožní vám to jazyk z telefonu odstranit.

TIP: Jak funguje aplikace Translation/Překladač pro iPhone a jak překládat offline

Jazyky jsou případně přístupné i přes Menu -> Překlad v režimu offline/Offline Translations – případné mazání můžete v přehledu udělat pomocí ikonky odpadkového koše. Ukazuje se tam případně i informace o tom, že je k dispozici novější verze „slovníků“ (na což vás aplikace upozorní přímo při spuštění tak jako tak).

Offline překlady také nově využívají určitou úroveň AI, nejde o čistě slovníkový překlad.

TIP: Pokud jste stále neobjevili Google Translate, tak mrkněte do Jak si přeložím Stránku v jazyce, kterému nerozumím? Jak dobré je Google Translate? Hodně se hodí i v počítači.