Možná jste zaregistrovali, že je možné se stát beta testerem Windows 10. Je to tak snadné, že prostě v Nastavení aktivujete Windows Insider program a vyberete si, jak hodně chcete testovat. Vaše Windows se pak budou aktualizovat na rozpracované blížící se verze. V té nejvíc „hardcore“ podobě budete mít opravdu hodně časnou betu, v té méně hardcore poměrně stabilnější verze, případně jenom nějaké aktualizace aplikací a funkcí.
Měli byste vědět, že aktivace Windows Insider může znamenat, že se z vašeho počítače, notebooku či tabletu stane nepoužitelný kousek. Typicky se to stane, pokud vynecháte nějaké aktualizace – může tam například dojít k tomu, že se pak už nepodaří ani spustit Windows Update ani dostat k vypnutí Windows Insider. Můžete se stát i to, že se prostě celé Windows pokazí a budete muset obnovit či znovu nainstalovat kompletní Windows.
Než se tedy rozhodnete aktivovat si beta testování Windows 10, ujistěte se, že vám nebude vadit, pokud váš počítač/notebook/tablet přestane fungovat. Především pozor o tabletů, kde bývá poměrně komplikované obnovení ze zálohy, uvedení do továrního nastaveni i nová instalace Windows.
TIP: Hodit se (od července 2019) může Microsoft Insider Programs hub
Jedna z možných cest jak se vzpamatovat z problémů s Windows Insider bývá ta, že využijete Update Assistant – prostě se vydejte aktualizovat vaše Windows. Po aktualizaci budete mít na zařízení aktuální ostrou verzi. Pak můžete zkusit Windows Insider deaktivovat nebo nastavit na méně nebezpečnou úroveň.
V Co znamená beta verze? A proč je u software beta testování zásadní věc? se dozvíte co to vlastně ta „beta verze“ znamená. A dobré je si přečíst Je bezpečné si na telefon, počítač, notebook či tablet dát beta verzi operačního systému?
TIP: Chcete-li vědět co je nového v dubnové aktualizaci Windows 10, tak mrkněte do přehledu v Co je nového ve Windows 10 April 2018 Update. Stovky tipů týkající se Windows najdete v ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10