Jak se stát beta testerem Windows 10?

Možná budete chtít vědět co Microsoft chystá pro Windows a testovat nové věci. Ve Windows 10 je to v zásadě jednoduché, v Nastavení (Win+I) -> Aktualizace a Zabezpečení -> Windows Update -> Upřesnit možnosti najdete ve spodní části Stáhnout buildy Insider (Get Insider Builds) nebo (Windows 10 Creators Update) vlevo Program Windows Insider. Pokud si toto aktivujete, tak se vaše Windows 10 budou aktualizovat na testovací (beta) verze.

POZOR: Do Windows 10 Anniversary Update má výše uvedené přímo jako samostatnou volbu Windows Insider ProgramAktualizace & Zabezpečení. Na to aby ji bylo možné aktivovat musíte být správce.

Jak se stát beta testerem Windows 10?
Stav do Windows 10 Anniversary Update

Je dobré vědět, že předposlední týden v srpnu 2015, tedy ani ne měsíc po uvedení Windows 10, se objevila první testovací verze. S vylepšenou správou paměti, opravami a nějaký dalšími drobnosti. Microsoft velmi často nabízí novější „buildy“, takže se připravte i na to, že budete stahovat poměrně hodně dat.

2017-04-10 16_26_28-Nastavení.png
Stav od Windows 10 Anniversary Update (a tedy i pro Creators Update)

POZNÁMKA: Windows Insider je možné mít pouze pokud máte účet Microsoftu.  S lokálním účtem si nevystačíte . Ještě před přechodem vašeho počítače na Insider buildy se budete muset přes web zaregistrovat do Windows Insider programu.

Jak se stát beta testerem Windows 10?

Pokud přejdete na používání testovacích verzí, tak pozor, není snadná cesta zpět. A může to také znamenat, že se vaše Windows stanou poněkud nepoužitelné (nebo se nějaký program co používáte stane nepoužitelný), protože prostě od toho testovací verze jsou. Bude to také znamenat, že vaše testovací Windows toho budou Microsoftu posílat vice o tom jak fungují. Případně více v Je bezpečné se stát beta testerem Windows 10? Co hrozí při vstupu do Windows Insider programu?

Samotný Windows Insider Program má tři úrovně – Release Preview s vlastně pouze novějšími aktualizacemi pro aktuální Windows, o něco více pokročilejší variantu Pomalu a více beta v podobě Rychle.

2017-04-10 16_28_05-Nastavení.png

Po registraci a aktivaci Windows Insider Programu nemusí být nové aktualizace dostupné ihned, takže to chce trpělivost.

TIP: Hodit se (od července 2019) může Microsoft Insider Programs hub

Než se do výše popsaného pustíte, přečtěte si Je bezpečné si na telefon, počítač, notebook či tablet dát beta verzi operačního systému?