Jednu věc byste měli vědět co se pojmenovávání účtů na sociálních sítích týče – to co kdysi začal Twitter postupně převzal Instagram i Facebook, takže @365tipu je vlastně univerzálně použitelným „identifikátorem“ pro Twitter, Facebook i Instagram. Samozřejmě za předpokladu, že neuděláte chybu a nepojmenujete zkrácené formy svých sociálních účtů rozdílnou kombinací písmenek.
Což je přesně ona podstatná věc na prvním místě – pokud budete zakládat účty na sociálních sítích, dejte jim všem stejné zkrácené formy – tj. je potřeba, aby se na Twitteru, Instagramu i Facebooku v adrese (URL) vyskytovalo stejné zkrácené jméno.
Druhá poměrně praktická věc je, že tam nepatří žádné zbytečné pomlčky, podtržítka ani tečky – velmi často tohle vaše zkrácené jméno budou lidé psát na mobilních telefonech a bude jim dělat potíže rozlišit (ale i napsat) pomlčku či podtržítko. Navíc nebudou vědět co se zrovna vám líbilo víc. Jedna z největších zhůvěřilostí je přidat podtržítko na konec.
Pokud tedy jste například Flowee.cz (doména), tak nejlepší varianta jména (zkráceného) pro sociální sítě je @floweecz – jedním z dalších důvodů proč tam žádné oddělovací značky nepřidávat je, že tím ušetříte další znak.
Pokud to tedy je možné, tak ideální stav je ten, že Flowee.cz prostě najdete na Twitteru jako @floweecz, stejně tak na Instagramu je to @floweecz a totéž krátké označení nese @floweecz Stránka na Facebooku.
Při vytváření nových sociálních účtů budete samozřejmě mít trochu komplikovanou situaci v tom, že možná vámi „chtěný“ tvar bude zabraný – běžné pokud používáte obecná slova nebo slova v cizím jazyce. Budete tedy muset zkusit najít něco co odpovídá potřebě a je volné na všech sítích. K čemu patří i to, že je obecně dobrý nápad si prostě vytvořit onu podstatnou trojku – Stránku na Facebooku, profil na Twitteru a profil na Instagramu. Čímž si je i „zablokujete“ proti případnému vtipálkovi, co vám je bude chtít vyfouknout – pak už je stačí používat úměrně tomu, jak důležité jsou cílové skupiny těchto sítí.
POZNÁMKA: Je dobré vědět, že (například) Twitter má v Pravidlech zákaz blokování účtů, aniž byste je reálně používali.
TIP: @365tipu najdete na Twitteru jako @365tipu, stejně tak na Facebooku jako @365tipu i na Instagramu jako @365tipu. Tady přidávat „cz“ nebylo nutné, všechny varianty byly v době vzniku volné. Nakonec i na Google+ je to skoro stejné – google.com/+365tipů, jen se tam připletlo to „ů“ s kroužkem.