TIP#983: Jak získat starší verzi nějaké aplikace pro Android?

Pro iOS jsme tohle u řešili v Jak na starší iPhone či iPad dostat starší verze aplikací? a je to tam poměrně jednoduché, starší verze jsou dostupné v App Store. Není to pochopitelně zcela spolehlivé a jednoduché, ale čas od času vám to pomůže.

Na Androidu je potřeba, abyste dokázali najít starší APK (instalační soubor aplikace) a ten nainstalovali přímo (v Nastavení vašeho mobilu či tabletu si musíte povolit instalace z jiných zdrojů než Google Play). Starší verze aplikací lze sehnat tam, kde běžně sháníte APK aplikací, které (například) nemůžete mít z Google Play.

2018-01-03 07.20.46

Což znamená například

Viz ještě Je bezpečné si stahovat APK aplikací pro Android? A odkud je možné stahovat?

Pamatujte, že instalace APK z neznámých zdrojů (což je v zásadě kterýkoliv z předchozích) může být bezpečnostní riziko. Stejně tak může být riziko na výše uvedené weby chodit bez blokování inzerce, antivirové ochrany a dalších vychytávek. Nejdivočejší ve výše uvedených bývá to poslední, to první by mělo být relativně nejvíce bezpečné.

2018-01-03 07.20.20.png

Pokud si do Androidu pořídíte nějakou starší verzi nějaké aplikace, nezapomeňte že musíte vypnout automatické aktualizace – při nejbližší příležitosti se vám z Google Play nahraje nejnovější verze (Obchod Play/Google Play -> Nastavení/Settings -> Automatické aktualizace/Do Not Auto Updates).