@365tipu

TIP#576: Jak na starší iPhone či iPad dostat starší verze aplikací?

Pokud máte nějaký ten mírně starší model zařízení od Apple s iOSem, tak jste se už možná setkali s tím, že Apple váš stroj zařadilo mezi zapomenuté a novější iOS si prostě nepořídíte. Možná trčíte dokonce na iOS 5.1.1 (první verze iPadu) či iOS 7.1.2 (iPhone 4 například). Vedle toho, že se stále víc a více projevuje „kurvítko“ v podobě pomalejšího chodu a padajících aplikací (které dlouhé roky nepadaly) budete narážet i na problém při instalaci aplikací z App Store.

Novější verze aplikaci v App Store vás budou neustále překvapovat tím, že potřebují novější verzi iOSu. V případě aplikací, které fungovaly v oněch starších verzích iOSu je to poněkud k vzteku. Ale nezoufejte, má to snadné řešení. Stačí si stáhnout starší verzi aplikace. Tedy, to „snadné“ je, jak už to tak u Apple chodí, poněkud komplikované.

Photo 31.07.16 9 03 21.png

V App Store na onom prehistorickém zařízení si prostě najdete kýženou aplikaci. Což ale, paradoxně, bude možné až poté, co si ji koupíte na jiném (novějším) iOSu nebo s pomocí iTunes. Tím se vám zpřístupní pro vaše staré zařízení (se starým iOSem) a při instalaci (stažení) vám bude nabídnuta odpovídající starší verze.

Photo 31.07.16 9 08 06.png

Jak už je déle typické pro Apple, tak to že aplikace na vašem iOSu fungovat nebude vám neřekne v okamžiku kdy ji chcete instalovat, ale až po zahájení instalace. Co navíc, v App Store se sice můžete podívat na historii verzí aplikace, ale ta žádné informace o verzi iOSu neuvádí.

A ano, pochopili jste správně. Abyste na starší zařízení se starým iOSem dostali původní verzi určité aplikace (pokud existuje, samozřejmě), tak nejprve musíte onu aplikací získat, tedy nainstalovat nebo zakoupit, ideálně na jiné zařízení (přímo na něm nebo pomocí App Store).

Co navíc, něco takového vám App Store vůbec nemusí nabídnout. Starší verze nezůstávají v App Store věčně a například přechod z 32 bitových na 64 bitové hardware přinesl praktickou nemožnost některé aplikace na starém stroji získat. Většina aplikací má v popisu v App Store uvedenu minimální (nejstarší) verzi iOSu a něco starší prostě už má smůlu.

TIP:  Další tipy a triky pro iOS najdete v  Tipy a triky pro Apple iOS

PS: Pokud hledáte Jak získat starší verzi nějaké aplikace pro Android? tak už jste také našli.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky