@365tipu

TIP#913: Vypnul jsem si Bluetooth a teď mi nejde ani myš ani klávesnice, co s tím?

Tohle je vlastně takový geniální chyták kombinovaný s ukázkou toho, že tvůrci operačních systémů a hardware někdy nedomýšlejí možné důsledky. Máte počítač, k němu máte připojenou klávesnici a myš pomocí Bluetooth. Celkem běžná situace zejména pokud máte iMac. A teď si představte, že Bluetooth vypnete – třeba tak že přepnete do letového režimu, nebo prostě vypnete Bluetooth jako takové.

Stane se to, že už ho nemůžete zapnout zpátky. Přestala fungovat myš, přestala fungovat klávesnice, operační systém vás ani nevaroval, že se něco takového stane (a mohl vás varovat).

Řešení? Musíte najít nějakou obyčejnou klávesnici nebo myš co se připojuje přes USB a oživit Bluetooth s její pomocí. Naštěstí tam asi ještě USB port máte, ale otázka je, až ho tam nebudete mít.

apple-imac-27_connections_large
iMac má na zadní straně 3 klasické USB 3 porty. Stačí připojit klávesnici

Čistě teoreticky je ještě druhé řešení. Vypnete bezdrátovou klávesnici i myš, poté vypnete/restartnete iMac (jestli to platí pro klasické PC také nemám ověřeno) a při spuštění by se měl snažit připojit klávesnici a myš. Protože  žádné nenajde, tak (teoreticky) zapne Bluetooth a bude chtít připoiít a případně i spárovat klávesnici a myš.

Třetí možnost (jenom pro iMac) spočívá v resetu PRAM (Command+Option+P+R) při zapnutí počítače, ale na to budete potřebovat připojenou klávesnici. To by mělo zrušit vypnuté Bluetooth. Ale pozor, může to také zrušit jiná nastavení.

Tohle je dost podobné starým známým problémů s počítači, kde jste měli připojenou jen USB klávesnici, ale pokud jste potřebovali vstoupit do BIOSu, tak použitelná nebyla. Proto je dobré mít v zásobě i starou klávesnici s PS/2 konektorem.

USB klávesnice či myš pochopitelně pomůže i u notebooku, kterému přestala klávesnice či trackpad fungovat, ať už částečně nebo kompletně.

TIP: Jak k počítači připojit Bluetooth myš (klávesnici či dalši zařízení)?

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky