@365tipu

TIP#776: Jak migrovat web z WordPress.org na WordPress.com? Krok 2: Import

V prvním díle jste si připravili web provozovaný na vlastním WordPressu (WordPress.org) a vlastním hostingu pro export. Pak jste si na WordPress.com založili nový web, kam budete chtít migrovat – k čemuž použijete právě exportní XML soubory z původního webu.

Co vás může potkat špatného? Třeba to, že budete mít XML soubor příliš velký. 28 MB se neznámo proč importnout podařilo (byť maximum je 15 MB, viz dále), ale 125 MB už ne (to nepůjde ani nahrát, takže to ani nezkoušejte). Zjistíte to bohužel až po pokusu o import, kdy dostanete 413 Request Entity Too Large. Jediná možnost jak se z tohoto dostat je ta, že provedete export postupný – po částech – a pokud máte (zejména) příliš článků, tak to rozdělte třeba po rocích.  To, že maximální velikost importního souboru je 15 MB je napsané jenom ve starém WP-ADMIN, v novém rozhraní to chybí.

2017-05-01 07_57_36-Site Settings ‹ rychlofky — WordPress.com.png

TIP: Importovat najdete ve starším WP-Admin rozhraní i v tom novém. Po zkušenostech s importem FeedIT.cz bych doporučil použít původní WP-Admin. Ten nový vypadá jako poněkud náchylnější na problémy.

Jak dlouho to bude trvat?

Pro web s pár desítkami příspěvků zhruba 10 minut. Pro 10 – 15 MB velký XML něco přes dvacet minut, ale bude i záležet na tom, kolik obrázků se bude stahovat z původního webu. Pro onen celkem 125 MB velký export (byl to www.feedit.cz mimochodem a rozdělený po čtvrtletích) to znamená, že budete postupně několik hodin importovat a importovat.

Může to ale dopadnout tak, že se import jednoho souboru ani po hodinách nedokončí a budete muset kontaktovat podporu aby ho ukončila . Nebojte se jim to připomínat, pokud to za pár hodin neudělají. Nebo vám to bude trvat tři dny a po celou tu dobu nemůžete nic importovat, byť tedy web vám jede.

Jinak jste pochopili správně, že při exportech si ohlídáte velikost XML souborů a pokud budou větší než 15 MB, tak musíte začít rozdělovat po menších časových úsecích. Osobně bych doporučil spíš polovinu oné maximálně velikosti, takže tak 7/8 MB. Pro FeedIT.cz to znamenalo export právě po čtvrtletích.

TIP: Import probíhá v reálném čase, takže pokud se podíváte na přehled příspěvků, tak uvidíte zvetšující se počet. Až se to zastaví, tak ještě mějte trpělivost, ale po pár minutách to nakonec dobře skončí a můžete případně importovat další XML.  Nečekejte, že každý import bude trvat stejně. Záleží i na tom, jak „zatí žené“ jsou servery WordPressu a také kolik obrázků se bude stahovat.

Výše popsané předpokládá, že nový web ještě nepovažujete za veřejně přístupný (můžete to i nastavit v Nastavení WordPressu, ale stejně o něm nikdo neví) a co hlavně, že původní web stále běží, import z něj bude brát obrázky.

Předchozí tip najdete v Jak migrovat web z WordPress.org na WordPress.com? Krok 1: Export

Pokračování: Jak migrovat web z WordPress.org na WordPress.com? Krok 3: Najít šablonu aneb něco kde se možná zaseknete. Ale třeba vám pomůže to zásadní, snažte se přizpůsobit sami.

Čtvrtý díl: Věci, které byste měli změnit v Nastavení a je jich docela dost. Některé docela zásadní

Pátý díl:  Přidání domény bude možná vyžadovat další technické znalosti, ale není to až tak složité, jak to na první pohled zní.

Šestý díl: Kontrola a náprava odkazů a obrázků protože přeci jen nechcete, aby se místo obrázků ukazovaly díry. A taky aby vám dobře fungovalo SEO.

Sedmý díl: Jak migrovat web z WordPress.org na WordPress.com? Krok 7: Co získáte použitím WordPress.com místo vlastního hostingu je tak trochu víc teoretický ale prozradí řadu praktických výhod.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky