@365tipu

TIP#677: Nejlepší emulátory pro Nintendo 64

Pamatujete na Nintendo 64 a chtěli byste si nějaké hry z této konzole zahrát, ale nemáte ji? Nic se neděje, pomocí emulátorů pro počítače či telefony to je v zásadě snadné. Pojďme se podívat na to co je k dispozici.

Project 64 (Windows) je nejzákladnější a nejjednodušší emulátor Nintendo 64.  Dokonce v něm můžete použít USB gamepad. A protože je to emulátor, můžete hru zastavit a uložit abyste později mohli pokračovat. Při instalaci si dejte pozor, ať zrušit volbu pro instalaci nesmyslů. Je poměrně běžné, že tyhle věci vám do počítače zanesou nějaké to crapware či adware, pokud si nedáte pozor nebo si je opatříte z pochybných zdrojů.

openemu-intro-list.png

OpenEmu (MAC) je označován za nejlepší emulátor, který kdy byl vytvořen. Měli byste vědět, že umí emulovat nejenom N64, ale i řadu dalších konzolí.

Mupen64Plus FZ (Android) nebo Retroarch (Android) můžete volit podle toho, jestli chcete jenom N64 (což bude ten první) nebo i jiné emulace (což bude ten druhé)

NewGamepad (iOS) má jednu výhodu, nepotřebuje Jailbreak. A také to, že další aplikace už nebudete muset stahovat přes App Store.

Pokud by se vám snad nechtělo nic instalovat, tak zkuste mupen64plus Online a hry pro N64 si prostě pusťte v prohlížeči. Pokud ten váš bude zlobit, tak vězte, že to má nejraději Firefox.

Má to nějaký háček? Samozřejmě, má. Abyste si mohli hrát hry pro N64, musíte si opatřit ROM se hrou. Opatřit by správně mělo znamenat, že si je musíte koupit. V tom nesprávném případě někde stáhnout, což je samozřejmě klasické pirátství. Stejně jako výše je tady nutné připomenout, že si musíte dát pozor na snahy zneužít zájem o ROMky pro Nintendo k šíření malware, adware či crapware.

Jak tyhle věci fungují? Emulují, někdo „prostě“ naprogramoval software, které se chová jako kompletní prostředí určité herní konzole. Většina z nich byla co se hardware a software poměrně jednoduchá a velmi málo výkonná. Proto je možné využít výkon a schopnosti dnešních počítačů k tomu, aby software dokázalo plně „nahradit“ jak procesor (CPU) tak grafický výstup skoro každého konzolovitého hardware.

Nakonec i dnešní prohlížeče a JavaScript jsou dostatečné schopné a výkonné, takže se můžete setkat s řadou emulátorů, které běží v prohlížeči.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky