Jak se stát beta testerem aplikace pro Facebook? A jak přestat být beta testerem?

Krátké a jednoduché, takové to v případě tohoto tipu bude (a ani nemám odvahu mu dát číslo). Facebook má Beta program pro Android aplikaci a kdokoliv se může stát testerem – stačí zajít na play.google.com/apps/testing/com.facebook.katana a tam si zapnout, že budete mít v Google Play místo klasického aplikace Facebooku beta verzi. Pak už stačí si jenom stáhnout z Google Play Facebook (stáhne se beta). To, že používáte betu,  bude vidět i na Google Play.

2016-11-09 15_14_11-Android App Testing - Google Play.png

Až budete chtít přestat být beta testerem, tak jděte na tutéž výše uvedenou adresu a tam řekněte, že chcete beta program opustit. Pak smažte z vašeho telefonu či tabletu aplikaci Facebooku a znovu si Facebook z Google Play stáhněte – stáhne se ostrá verze. Nezapomeňte, že se budete muset znovu přihlásit.

Pokud používáte betu, tak sice možná čas od času uvidíte nějakou tu novou funkčnost, ale také čas od času „něco“ nebude fungovat. Čerstvě například není možné napojit Instagram na Facebook. Čas od času bude ta aplikace třeba padat hned při spuštění.

Pokud vám tedy něco nefunguje, tak si ze všeho nejdříve ověřte, že to není prostě „betou“. O tom ostatně více v Co znamená beta verze? A proč je u software beta testování zásadní věc i Je bezpečné si na telefon, počítač, notebook či tablet dát beta verzi operačního systému?

TIP: ‣ Jak používat Facebook pro marketing a ‣ Průvodce soukromím na Facebooku se vám třeba budou hodit.