Jak kalibrovat dotykový displej ve Windows 10? Co dělat, když špatně snímá dotyk?

Pokud máte dotykový displej a Windows 10 (tablet, notebook, atd) tak si pamatujte, že stačí špatné ovladače a váš dotykový displej se bude chovat velmi podivně. Nejčastěji tak, že bude registrovat dotyk někde jinde, než jste ho udělali. Proto se ujistěte, že nemáte nějaké staré ovladače. Případně ,zda není u aktuálních ovladačů nějaká známá chyba, problém.

Mimo to, že zkusíte restart vašeho zařízení (případně méně natvrdo vypnout a zapnout dotykový displej v Zařízeních/Devices), je tu ještě snadná možnost spustit kalibraci. Pomocí vyhledávání se napsáním „calibrate“ snadno dostanete k Calirate the screen for pen or touch input. Což není nic jiného, než jeden z ovládacích panelů s názvem Tablet PC Settings.

2016-10-30 21_45_00-Tablet PC Settings.png

Tam pod Display Options najdete Calibrate – kde si vzápětí můžete vybrat zda chcete kalibrovat pro pero nebo pro dotyk prstem. Bude se po vás klasicky chtít postupně se dotknout kříže umísťovaného na obrazovce.

Volba v Configure -> Setup vám může pomoci při aktivování dotykového displeje. A pokud se přepnete na Other, tak můžete přepnout zobrazení menu na displeji podle toho, zda jste leváci či praváci.

2016-10-30 21_50_26-Tablet PC Settings.png

Pokud nepomáhá nalezení správných ovladačů, vypnutí/zapnutí ani kalibrace, tak je dost dobře možné, že prostě zařízení má nějakou tu závadu.