@365tipu

TIP#567: Jak propojit Android a váš počítač pro SMS, upozornění a přenosy souborů?

Chcete na počítači (ve Windows, ale níže uváděné software najdete i pro MAC či Linux) vidět upozornění z vašeho Androidu? Ideálně číst došlé SMS a moci na ně odpovídat? Přenášet soubory, aniž byste se museli zabývat Dropboxem nebo připojením přes USB? Na všechno tohle je tu několik užitečných řešení. Ne všechny ale budou snadno použitelné zdarma.

Pokud chcete jenom mít SMS v počítači, tak od června 2018 je nejsnazší řešení toto: Jak z počítače posílat SMS (přes Android telefon)? a Windows 10 October 2018 update umí v počítači číst a posílat SMS z mobilu. Viz Váš Telefon (Your Phone) ve Windows 10 October 2018 Update umí posílat/číst SMS a pracovat s fotkami z telefonu

2016-07-20 06_52_02-Pushbullet - Your devices working better together.png

Pushbullet je pravděpodobně nejlepší varianta, byť pokud budete chtít plné možnosti, tak váš čeká placení (4.99 USD měsíčně).  A klasicky nezapomeňte, budete potřebovat aplikaci pro mobil (odkaz na začátku tohoto odstavce) a k tomu buď aplikaci do počítače nebo rozšíření pro prohlížeč.

AirDroid toho umí ze všech variant asi nejvíc, hlavně co se vzdáleného přístupu a správy vašeho Androidu týče. Opět je zde nějaká zdarma dostupná funkčnost s výrazně širšími možnosti v placené verzi.

Portal je jednodušší varianta a umí pouze přenášení souborů. Zadarmo.

Infinit je také jenom pro ty z vás, kdo potřebují souborové přenosy (a naštvalo vás, že Pushbullet tohle zpoplatnil). Windows, Mac a Linux na počítačové straně a Android a iOS na té mobilní.

Send Anywhere je podobně jako předchozí Infini zaměřené na přenosy souborů, zajímavé může být, že umožňuje soubor poslat komukoliv, prostřednictvím serverového úložiště a časově omezeného klíče ke stažení.

TIP: Pokud vám jde jenom o přeposlání odkazu z počítače na mobil (a opačně), tak nezapomeňte na Google Chrome, které tohle umí velmi dobře a bez nějaké té námahy

Pushline  umí SMS, upozornění, přijímat či odmítnout hovory, schránku (copy/paste aby bylo jasno) a v zásadě je to skoro totéž co výše zmíněný Pushbullet. A podle všeho komplet zadarmo. Jediné co neumí? Přenosy souborů.

MightyText je, jak název napovídá, hlavně pro psaní a přijímání SMS, ale tvůrci doplnili i další vychytávky. Dostupné zdarma v omezenější podobě (250 zpráv měsíčně).

Yappy (původně Endless Jabber) funguje jako rozšíření pro Firefox a Chrome a poslouží pro upozornění, SMS a vytočení čísla. Nic víc. Pozitivní může být, že zde není omezení na počet zpráv jako u většiny ostatních.

MySMS umí SMSky jak pro Windows, tak pro MAC (což znamená i to, že je to další varianta s plnou desktopovou aplikací).

KDE Connect umí upozornění, synchronizaci schránky, ovládat počítač přes telefon, prohlížeč soubory. Jak název napovídá, pouze Linux.

TIP: V Jak na vzdálený přístup na zařízení s Androidem? najdete přehled pomůcek pro vzdálený přístup na mobily a tablety s Androidem.

vysor-desktop.jpg

Vysor je už mírně na hraně, protože jde hlavně o vzdálený přístup k Androidu z počítače. V dražší placené verzi umí přenosy souborů, ale jinak jde v zásadě pouze o sdílení plochy. Což vám ale také pomůže z počítače řešit SMSky a další věci. Zadarmo ale není, začíná na 1.99 USD měsíčně.

MyPhoneExplorer je použitelný i pro ono jednoduché propojení, ale umí toho podstatně více.

Poznámka na konec jako obvykle – určitě je něco nezmíněno, takže pokud máte něco vhodné doporučení dalším lidem, pošlete tip.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky