@365tipu

TIP#434: Kdo jsou to infopodnikatelé a proč se jim vyhnout obloukem

Zaplavují Internet weby podle jednotného vzoru, která si dokonce většinou někde můžete koupit, stačí to jenom mírně upravit. Prodávají „informace“ a „vědomosti“, tady alespoň to tak na první pohled vypadá. Hodně často to mají natočené jako video a mají dokonce i pár „guru“, kteří se ohánějí tím, jak tyhle aktivity vydělávají miliony a ukazují, jaká drahá auta a pěkné slečny si mohli vlastně koupit. Společným prvkem je i to, že podle jejich víry se od nich všechno naučíte a pak už vlastně nebudete muset dělat skoro nic, bude stačit jenom prodat naučené dál a čekat, jak se vám budou sypat peníze. Bez práce.

Říká se tomu infopodnikání a dělají to infopodnikatelé a to co prodávají je infoprodukt. Bezcenný obsah, zbytečné CD, e-kniha, složené z volně dostupných textů. Žádné znalosti, nic konkrétního, nic co by se nedalo najít přes Google nebo zjistit v odborném médiu. Těží z toho, že jejich klientela jsou lidé, kteří neumí nic a snadno je možné je zmást, zmanipulovat. Rostou jako houby po dešti, takže je velmi obtížné udržovat jejich seznam a sledovat jejich počty, ale pokud chcete vědět čemu se vyhnout, tak můžete zkusit InfoPodnikatelé na jejich vlastním „podpůrném“ magazínu.

2016-03-07 13_55_55-Marketing Mastery Posuň své online podnikání na další úroveň.png

Ano, rozumíte tomu správně, prostě si někde na free hostingu založíte doménu a na tu umístíte nějaký zázračný text doprovázený nějakým obsahem, který totožným způsobem „prodávají“ desítky či stovky dalších. Můžete to vypadat třeba jako marketingmastery.cz. A pak už jenom čekáte a čekáte, v nějakém tom mezičase se někde pošle nějaký tem spam, čtou se diskuzní a fóra a sociální sítě a pokud s najde nějaká vhodná oběť, tak ji promyšlenými řeči přesvědčíte.

Jasně, pochopili jste to správně, celé je to prostě takový kolosální podvod, který ale právně podvodem není. Je to virtuální podoba šmejdů, co vnucují důchodcům hrnce, nebo ještě lépe, nějaké zázračně přístroje co čistí vodu, vzduch a zázračně uzdravují. Je zcela běžné, že infopodnikatel je virtuální a používá vymyšlené osoby.

Naslibuje vám cokoliv, ale když dojde na to nejpodstatnější, zjistíte, že neexistuje. Firma za kterou se schovával nikdy nebyla, nebo je převedená na bílého koně, v konkurzu, možná dokonce jde už o několikátou firmu v konkurzu od téhož člověka. Vybrat peníze a jít, to je to oč tu běží.

Pasivní příjmy! Každý by chtěl pasivní příjmy

Infopodnikání a infoprodukty nepocházejí z Česka. Na Internetu najdete miliony těchto věcí a najdete je tam už dlouho. Včetně záplavy zaručeně dobrých informací a návodů, které vám umožní mít pasivní příjmy. Prostě něco někam pověsíte a pak už budete jenom koukat jak se sypou peníze.

Pochopili jste to správně, pár chytrých jedinců využívá lidské hlouposti, víry v možnost pasivního přijmu bez jakékoliv práce. Založili si na tom podnikání, učí menší množství hlupáků jak se stát infopodnikateli a dodají jim k tomu vše potřebné, samozřejmě ne zadarmo a samozřejmě bez záruky. Následuje neustálý koloběh vznikajících a zanikajících infopodnikatelů, kteří doufají v to, že se ještě najde dostatek obětí.

TIP: Asociace podnikatelů na internetu? Ne tak rychle a velmi opatrně ukáže třeba i to, že na infopodnikatele naletěli v České Televizi. Je to příklad o to pikantnější, že tady už se opravdu dostáváme k podnikání s prodejem něčeho co neexistuje, efunguje a je doprovázeno pouze kupou lží. Případně můžete zkusit Neurorestart: Předražené hrnce pro váš mozek, kde říkají velmi jasně že Jiří Vokáč Čmolík je šarlatán a firma Inner Winner výdělečná sekta.  A ta dvě slova, šarlatán a sekta, jsou u infopodnikatelů velmi významná.

Infopodnikání by nemuselo mít pejorativní nádech

Infodponikání by nemuselo mít pejorativní (negativní) nádech a pozadí, kdyby ti co ho „používají“ nebyli z valné části jenom prodavači bezcenných věcí, kopírovaných jak na běžícím páse. Prodávat skutečně kvalitní a hodnotné informace není špatně, ale o něco takového vůbec v tomto případě nejde.

Chytit hlupáka co uvěří řečem o nepostradatelné a výjímečné e-knize, videu či webcastu, vybrat od něj peníze, pak mu dát něco, co nemá s kvalitou a informacemi nic společného. Takový je plán, který navíc bohužel funguje. Těží z lidské hlouposti i neznalosti. Oběť infopodnikatele netuší, že měla dostat něco jiného. Je infopodnikatelem přesvědčena o vlastní výjímečnosti a o tom, že dokáže absolutně všechno, když jenom bude chtít. Zásadní roli zde totiž hraje i odpovídající vymývání mozků, nikoliv to, že se lidé mají něco naučit.

Skutečnost je, že infopodnikání, pokud bychom ho brali jako skutečné podnikání, je na žebříčku serióznosti a vážnosti někde hluboce v bahně na tom nejhlubším konci. Dávejte si pozor, abyste se v něčem takovém také nevyváleli.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky