@365tipu

TIP#1585: Co je to Badoo a proč se tomu vyhnout

Badoo potkáte velmi snadno. Do e-mailu vám dorazí pozvánka na Badoo od někoho koho možná znáte. Důvěřivě na to kliknete a zjistíte,že Badoo je seznamka – a také to, že ten koho znáte tam vůbec účet nemá. Badoo tyhle pozvánky falšuje, roky to dělalo tak, že vykrádali informace z Facebooku, lidem zakládají falešné profily a s jejich pomocí oslovovali jejich přátele z Facebook aby získali uživatele. V jiné podobě profily ani nezakládají, prostě jenom posílají podvodné e-maily.

Pokud se e-mailů od Badoo budete chtít zbavit, tak na to rovnou zapomeňte. Žádný odkaz pro odhlášení nefunguje, budou vám je posílat klidně i několik let týden co týden. Pomůže jen označit jako spam a nechat padat do spamové složky.

2020-02-16 07_59_35-Window.png

Pokud si na Badoo neprozřetelně založíte účet, tak jediným cílem je obrat vás o peníze. Oproti dřívějším letům se snížila míra podvodů a podivných aktivit přímo od provozovatele, ale stále používají maximum triků jak vás přimět z zaplacení za nic.

Součástí aktivit jsou fake profily zakládané přímo provozovatelem, vymyšlená upozornění na kontakty s nutností zaplatit členství abyste se dozvěděli co na vás čeká, zneužití předaných kontaktů pro spam vašim jménem. Bez zaplacení je vám běžně znemožněno si s lidmi psát.

Prostě obvykle triky za které těžko provozovatele budete hnát k zodpovědnosti. Nechybí ani triky kdy v okamžiku hodnocení fotografie ve skutečnosti kliknete na podvržený formulář na zaplacení.

Pokud budete za Badoo cokoliv platit, tak jsou to pouze vyhozené peníze. Ideální řešení je nikdy na Badoo nezaložit účet. Bohužel vám to ale nejspíš Badoo pokazí tím, že vám tam už dávno účet založili, bez vašeho vědomí.

Stejně tak jako nikdy nedávejte Badoo údaje vaší platební karty a pozor na obvyklý trik přihlášení se k opakovanému automatickému placení.   To se vám ostatně u Badoo běžně nepodaří zastavit a jediná možnost je zablokovat platební kartu a pořídit si novou.

TIP: Jak se bezpečně chovat na seznamce Tinder

Vedle toho je zde klasický problém jako s každou jinou online seznamkou – záplava fake účtů, podvodníků, zlatokopů/zlatokopek, sňatkových podvodníků, vdavekchtivých ruských krasavic. Jako na všech seznamkách zde platí to co je popsáno v  Jak bezpečně používat internetové seznamky

Mrkněte do Facebook konečně zasáhl proti spamujícímu a podvádějícímu Badoo pro příklad toho jak to s Badoo je.

Pokud byste si chtěli zkontrolovat zda na Badoo neexistuje váš profil bez vašeho vědomí, tak zkuste využít hledání v Google na vaše jméno a příjmení a doplnit site:Badoo.com operátor (K čemu je v Google dobrý operátor site:)

PS: Aplikaci  Badoo bych rozhodně nedoporučil pořídit do telefonu.

TIP: ‣ Průvodce bezpečným Internetem, který bezpečný být nemůže obsahuje množství užitečných tipů pro lepší soukromí a bezpečnější Internet

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky