@365tipu

V Pinterestu vám řeknou, že máte závadný obsah, ale neřeknou rovnou jaký

Jako ve všech sociálních sítích je i Pinterest založený na nahlašování ochotnými uživateli, kterým se nelíbíte vy, případně se jim nelíbí váš obsah. To jestli nahlášení má nějaký oprávněný důvod pochopitelně nikdo neřeší, všechno je to čistě robotická práce. A o nahlášení se dozvíte při přihlášení na Pinterest přes web. A očekává se, že odsouhlasíte přečtení a tím slíbíte, že už nikdy v životě nic tak hanebného nebudete dělat.

2016-02-28 14_02_18-Start.png

Pokud si přečtete co vám Pinterest píše, tak se nebudete stačit divit. Chtějí po vás abyste smazali obsah, ale neřeknou vám o který obsah se jedná. Taková zdánlivě klasická Hlava 22, nemající řešení.

Musíte se ve skutečnosti podívat do e-mailu, protože tam většinou najdete mírně rozšířenou informaci o smazáni Pinu. Ale má to jeden háček, užitečné to bude pouze, pokud jste to připnuli z nějakého webu – pak tam bude odkaz, který vám to umožní pochopit. Pokud jste fotografii nahráli přímo, nebo ji připnuli od někoho jiného, tak nic nezjistíte. E-mail má předmět „We removed one of your Pins from Pinterest

2016-02-28 14_19_55-Start.png

Tak na to pamatujte, až budete chtít Pinterest nějak víc využívat. Jsou stejně alibističtí jako Facebook a ostatní. A také rovnou střílí, aniž by se ptali či umožnili něco vysvětlit nebo napravit. A až se jim tedy zachce, tak vás prostě smáznou, ale vy stále možná  nebudete tušit proč, nebo nebudete chápat. Věci klasicky posuzují se stejnou americkou absurdností jako Facebook, což obnáší i zákaz ženských bradavek a další podobné absurdity.

A ano, Pinterest vám smaže pin, který jste připnul (nasdíleli) od někoho jiného na Pinterestu. Informaci o smazání můžete dostat i poté, co byl smazán původní Pin, který jste sdíleli vy. A to ať už pro porušování Pravidel, nebo pro porušování autorského zákona.

TIP: ‣ Vše co jste chtěli vědět o Pinterestu obsahuje řadu dalších tipů, které se týkají Pinterestu. Mohou se vám velmi hodit, protože o Pinterestu toho v češtině moc dostupného není.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky