@365tipu

TIP#244: Jak zabránit Pinterestu aby připínal a stahoval moje fotografie?

Pinterest je na jednu stranu taková vcelku fantastická sociální síť a médium (viz Vše co jste chtěli vědět o Pinterestu) ale na straně jiné je to také služba, která si nikdy nelámala hlavu, jak je to s autorským právem. Pokud tam totiž kdokoliv cokoliv připne, tak Pinterest prostě stahuje připínanou fotografii a ukládá ji u sebe. Byť u toho zpravidla zůstává zachovaný zdroj, tak to stále řadou autorů může být něco, co rozhodně nechtějí.

Zabránit Pinterestu v připínáni fotografie můžete doplněním META značky na vaše stránky – pamatujte ale, že tím nezabránit tomu, že někdo vaši fotku stejně vezme, stáhne a uloží k sobě a poté nahraje na Pinterest. Zabráníte tím pouze onomu snadnému připnutí.

Jiné světy, jedna z mých nejvíce oblíbených nástěnek na mém Pinterestu.
Jiné světy, jedna z mých nejvíce oblíbených nástěnek na mém Pinterestu.

TIP: Pokud někdo na Pinterest přímo nahrává vaše fotografie a vy s tím máte problém, podejte stížnosti pomocí tohoto DMCA formuláře. Více případně v sekci Copyright na Pinterestu.

Potřebná značka má podobu <meta name=“pinterest“ content=“nopin“ /> a jako všechny META značky patří do <head> (hlavičky) sekce vašich stránek. Pinterest se při každém připínání dívá jestli tam toto je  – a pokud to tam najde, tak připínajícímu znemožní připnutí a napíše mu “This site doesn’t allow pinning to Pinterest. Please contact the owner with any questions. Thanks for visiting!”

Případná dokumentace/nápověda k této značce je v Prevent saves to Pinterest from your site. Kde se také dočtete, že zobrazenou zprávu si můžete upravit, stačí do META značky doplnit description=“vaše zpráva“. Pokud chcete zabránit připnutí konkrétního obrázku tak přidejte do jeho IMG SRC značky přídavek v podobě nopin=“nopin“.

Pokud si říkáte, že je pěkně nespravedlivé, abyste museli do svých stránek přidávat něco jenom proto, že to Pinterest „myslí dobře“ a „krade“ vše na co jeho uživatelé ukáží myší, tak máte pravdu. Ale bohužel, takhle to prostě je.

PSVše co jste chtěli vědět o Pinterestu je zdejší „tak trochu návod“ k Pinterestu, najdete tam všechny tipy týkající se této obrázkové sociální sítě. A průběžně prochází doplňováním. 

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky