@365tipu

TIP#408: Jak zapnout dvoufázové ověření pro AppleID (iOS, iPhone, iPad)

O dvoufázovém/dvoufaktorovém ověřování je na @365tipů řeč ve Dvoufaktorové ověření použijte všude tam, kde chcete lépe zabezpečit účet a rozhodně to patří k zásadnímu opatření u všech online služeb, kde hrozí něco nepříjemného, pokud přijdete o účet. Od února 2016 je konečně možné zapnout Dvoufaktorové ověření i pro Apple ID. Pokud tedy používá iPhone/iPad, tak velmi doporučuji, abyste si tuto věc zapnuli

2016-02-11 18_20_57-Spravujte své Apple ID.png

Uděláte to tak, že se na appleid.apple.com přihlásíte ke svému Apple ID a v částí Zabezpečení vyberete v DVOUFÁZOVÉ OVĚŘENÍ aktivaci. Mějte na paměti, že ještě předtím budete muset odpovědět dvě bezpečnostní otázky (pokud je stále máte nastavené podle pravdy, tak je tu zásadní problém).

2016-02-11 18_22_02-Spravujte své Apple ID.png

Budete postupně pokračovat v průvodci, který vám umožní aktivovat dvoufázové ověření s pomocí mobilního telefonu – kód (čtyři číslice) je posílán jako SMS. Na zadané číslo vám také bude poslán první ověřovací kód, který když úspěšně zadáte, tak máte ještě možnost si k zařízení pro získání kódu přidat vaše Apple zařízení (iPhone, iPad), která mají aktivovanou funkci Find my iPhone/iPad.

2016-02-11 18_22_50-Spravujte své Apple ID.png

POZOR, nastavit si ověření Apple ID na jediné Apple zařízení, které používáte, znamená, že byste se měli opravdu dobře ujistit, že ho nikdo nepovolaný nemůže odemknout a volně používat.

TIP: Co znamená hláška „Your Apple ID and phone number are now being used for iMessage and FaceTime on a new iPhone“

2016-02-11 18_23_57-Spravujte své Apple ID.png

Poslední co v aktivaci potkáte je klasický klíč pro obnovení – ten si vytiskněte, nebo si ho uložte na hodně bezpečné místo (šifrované, nepřístupné, může to být správce hesel, stejně jako u kontrolních otázek). Klíč pro obnovení je nutný v okamžiku, kdy nebudete mít možnost zadat dvoufaktorové ověření nebo kdy zapomenete heslo. Bez klíče pro obnovení budete v těchto případech prostě v háji.

2016-02-11 18_26_05-Spravujte své Apple ID.png

TIP: První věc, co musíte ochránit dvoufaktorovým ověřením, je váš e-mail. Smrtelně. Vážně. A tohle opravdu nepodceňujte.

Po úspěšném dokončení vám Apple pošle na všechny e-maily spojené s Apple ID informaci o aktivaci dvoufaktorového ověření (viz níže), kde vám také píší, kdy se bude Apple ID zadávat. Při změnách účtu, při přihlášení do iCloudu ale také před prvním nákupem z iTunes či App Store z nového zařízení. Dvoufaktor vás tedy neochrání před zlodějem, co získal přístup do vašeho telefonu a vy nemáte nákupy chráněné zadáním hesla!

2016-02-11 18_26_34-Spravujte své Apple ID.png

Dobrý den Daniel Docekal,

na vaši žádost jsme aktivovali dvoufázové ověření pro vaše Apple ID (a•••••@******.cz).

Od této chvíle budeme po vás požadovat ověření identity pomocí jednoho z vašich zařízení před každým provedením změn v účtu, před přihlášením do služby iCloud nebo před prvním nákupem v iTunes či App Store z nového zařízení.

Dostali jste od nás také Klíč pro obnovení, který můžete použít, pokud někdy zapomenete své heslo nebo ztratíte přístup ke svým důvěryhodným zařízením. Zajistěte, abyste měli alespoň jednu kopii Klíče pro obnovení uloženou na bezpečném místě.

Chcete-li změnit heslo, spravovat důvěryhodná zařízení nebo nahradit svůj Klíč pro obnovení, přihlaste se na stránce Moje Apple ID (https://appleid.apple.com).

Další informace o dvoufázovém ověření si můžete přečíst v článku Nejčastější otázky.

Dodatečné údaje o zabezpečení

Pokud jste aktivovali dvoufázové ověření, protože se domníváte, že někdo zjistil vaše heslo k Apple ID, co nejdříve si ho změňte. Změnou hesla zabráníte přístupu druhých k vašemu účtu.

Pokud jste nežádali o aktivaci dvoufázového ověření a domníváte se, že k vašemu účtu měla přístup neautorizovaná osoba, kontaktujte prosím podporu společnosti Apple.

S pozdravem
Podpora společnosti Apple

TIP:  Další tipy a triky pro iOS najdete v  Tipy a triky pro Apple iOS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky