@365tipu

Ve Windows 10 si můžete uložit mapy pro offline použití. Víte jak?

Integrace věcí do Windows pokročila v desítkách tak daleko, že mapy pro offline použití můžete nastavit (zapnout) přímo v nastavení systému. Klasicky přes Nastavení (Win + I) -> Systém -> Offline Mapy do Creators Update a Nastavení -> Aplikace a funkce -> Offline mapy v Creators Update.

windows-10-offline-mapy
 Do Creators Update to je v Nastavení systému.
2017-06-13 13_41_32-Nastavení.png
Od Creators Update v Aplikacích a je možné si i vybrat, kam se budou ukládat. Dost vhodné pokud máte Windows tablet a chcete to dát na SD kartu

Tam si přes Stáhnou mapy vyberete část světa a konkrétní zemi, tedy třeba Českou republiku (282 MB dat aktuálně) a počkáte, až se mapy stáhnou (proces můžete sledovat, takže budete vědět kdy se úspěšně stáhlo). Ovlivnit kam se mapy ukládají můžete, ale až od Windows 10 Creators Update. A ještě je dobré vědět, že pokud spustíte mapovou aplikaci, tak se případné stahování pozastaví do jejího ukončení.

windows-10-offline-mapy-cesko

Vedle stažení map si v této části nastavení můžete i ošetřit to, aby se případné mapové podklady stahovaly pouze mimo mobilní připojení a vypnout automatickou aktualizaci.

TIP: Jak na iPhone/iPadu mít offline mapy?

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky