@365tipu

Mapy ve Windows 10 Creators Update umí Ink. Například pro měření vzdálenosti

Jedna z dalších novinek v Creators Update je k nalezeních v Mapách, těch co nejspíš vůbec nepouštíte, protože přeci máte Mapy od Google. Nově Mapy ve Windows umí Ink, tady možnost „malovat si po mapě“.Schválně si klikněte na „tužku“ vpravo nahoře.

Najdete tam možnost malovat po mapě, ale také měření vzdálenosti – kdy stačí na mapě nakreslit „trasu“ a mapy vám řeknou, jak je dlouhá. Pokud chcete tohle použít, tak nezapomeňte aktivovat „Psaní dotykem“, protože jinak vám po mapě kreslit nepůjde.

2017-04-11 16_41_48-Mapy.png

Podobně můžete kliknout na Navigačn pokyny a cestu si na mapě namalovat – Mapy vám zobrazí navigační pokyny a namalovanou cestu upraví i na mapě tak, aby ji bylo možné absolvovat.

2017-04-11 16_44_52-Mapy.png

Na mapě si můžete zobrazit pravítko (méně povedená funkčnost), gumovat to co jste si na mapu umístili. Malůvky i měřené vzdálenosti si navíc mapa pamatuje i po zavření. Pokud se malovaných věcí chcete zbavit, tak použijte gumu.

TIP: K Windows 10 Creators Update se vám bude hodit  Jak stáhnout Windows 10 Creators Update? a Co je nového ve Windows 10 Creators Update?

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky