@365tipu

Co je nového ve Start Menu ve Windows 10 Creators Update?

Změny Start Menu ve WIndows 10 Creators Update se vám možná budou místy docela líbit. Pokračuje vylepšování použitelnosti, které přineslo už Windows 10 Anniversary Update.

Start Menu umí složky. Ale už opravdu složky a hodně se podobají tomu, jak fungují složky na ploše v Androidu či v iOSu. Bohužel zrovna takto funkčnost je silně nedotažená. Složku založíte klasicky tak, že jednu dlaždici odložíte na jinou dlaždici. Výsledkem je dlaždice „se zobáčkem“, kterou ale není možné pojmenovat a která ukazuje jen miniaturní ikonky do ní vložených „dlaždic“.

2017-04-13 11_38_46-Start.png
Sbalená složka

Kliknutím na složku se rozbalí vložené pod tuto složkovou dlaždici. Vyvolání menu vám umožní změnit velikost „složkové“ dlaždice (někde tomu mimochodem říkají Live Folder). Pokud z složky chcete dostat dlaždici pryč, tak si složku rozbalte a kýženou dlaždici přetáhněte mimo.

2017-04-13 11_38_55-Start.png
Rozbalená složka

Každopádně, otevřeně řečeno se tohle nedá skoro vůbec používat. Nezbývá než doufat, že na tom Microsoft v dalších verzích výrazně zapracuje.

Přehled aplikací si můžete schovat – stačí přes pravý klik na Start tlačítko přejít na Nastavení/Settings (nebo Win+I) a tam na Přizpůsobení/Personalization -> Start.  Najdete tam možnosti jak si přizpůsobit právě Start menu a je jich více, než dříve. Najdete tam Zobrazit seznam aplikací v nabídce Start – stačí deaktivovat. K aplikacím se v Start samozřejmě stále dostanete, jen nebudou rozbalené ihned.

2017-04-13 11_21_14-Nastavení.png

Ve Start menu můžete zobrazit/nezobrazit více různorodých složek a k nastavení se dostanete stejně jako v předchozím případě, ale až dole najdete Zvolte, které složky se mají zobrazovat v nabídce Start.

2017-04-13 11_23_33-Nastavení.png

TIP: V Jak stáhnout Windows 10 Creators Update? zjistíte, jak se ke Creators Update dostat dříve, než na vás přijde řada. A v  Co je nového ve Windows 10 Creators Update? zjistíte i další novinky a změna v Creators Update

Mimochodem, nejvíce změn ve Start menu se odehrávalo v Anniversary Update, ale o tom už byla řeč v Co je nového ve Start menu z Windows 10 Anniversary Update. A pokud si nejste jisti jak se Start menu vlastně dá používat, tak zkuste Jak se zachází s dlaždicemi ve Start menu ve Windows 10? a případně původní Co byste měli vědět o novém Start Menu ve Windows 10?

Na něco se pozapomnělo? Dejte vědět, doplníme.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky