@365tipu

Jak zamezit využití mého počítače pro aktualizace dalších počítačů s Windows 10?

Měli byste vědět, že Windows Update ve Windows 10 umožňuje něco na způsob „P2P“ podpory šíření aktualizací. A může to znamenat, že váš počítač bude použit jako zdroj dat pro jiné počítače. V lokální síti se něco takového může hodit, ušetříte přenosy přes Internet, ale problém může nastat, když se tato funkčnost použije i pro internetově dostupné počítače.

V Nastavení se podívejte do Update & Security (Aktualizace a Zabezpečení řekl bych) a v první položce (Windows Update) si rozklikněte Advance options (Upřesnit možnosti dříve i Rozšířené možnosti). Najdete tam Choose how updates are delivered (Zvolte, kdy se budou aktualizace instalovat, dříve Vyberte si jak budou aktualizace dodávány) a Optimalizace doručení

Jak zamezit využití mého počítače pro aktualizace dalších počítačů s Windows 10?

Rozklikněte si to a můžete si změnit nastavení mezi povolením pouze lokální sítě (což může být praktické a užitečné) a lokální sítě a počítačů na Internetu. Což už moc praktické být nemusí. Takže bych doporučil změnu na podporu pouze lokální sítě. Případně tuto funkčnost můžete vypnout zcela.

2019-01-13 09_07_18-Nastavení.png

Jak zamezit využití mého počítače pro aktualizace dalších počítačů s Windows 10?

Upřesnit možnosti je možné nastavit kolik z vašeho Internetového připojení smí aktualizace požírat (procentuálně z šířky pásma) i jaký maximální měsíční objem dat (v GB, od 5 do 500) může být použit

TIP: Co se Windows Update týče, tak ještě věnujte pozornost Jak je to ve Windows 10 s aktualizacemi operačního systému a dalších programů? Dozvíte se tam, jak můžete odložit aktualizace, které nemusíte nutně chtít instalovat.

POZOR: Windows 10 má možnost aktualizace v podobě lokální síti Internet po instalaci zapnutou. Výjimkou je Windows 10 Enterprise a Windows 10 Education, tam je zapnuta pouze aktualizace v lokální (místní) síti.

Nápověda od Microsoftu je případně v Optimalizace doručení aktualizací Windows: nejčastější dotazy

TIP: Průvodce jménem Všechno co jste chtěli vědět o Windows 10. A Windows vůbec vás navede na další články a tipy, které se týkají Windows 10 (a Windows vůbec). Včetně toho jak provést upgrade, čeho se vyvarovat, co udělat po upgrade. 

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky