Jak zamezit využití mého počítače pro aktualizace dalších počítačů s Windows 10?

Měli byste vědět, že Windows Update ve Windows 10 umožňuje něco na způsob „P2P“ podpory šíření aktualizací. A může to znamenat, že váš počítač bude použit jako zdroj dat pro jiné počítače. V lokální síti se něco takového může hodit, ušetříte přenosy přes Internet, ale problém může nastat, když se tato funkčnost použije i pro internetově dostupné počítače.

V Nastavení se podívejte do Update & Security (Aktualizace a Zabezpečení řekl bych) a v první položce (Windows Update) si rozklikněte Advance options (Rozšířené možnosti). Uprostřed najdete nenápadné Choose how updates are delivered (Vyberte si jak budou aktualizace dodávány).

Jak zamezit využití mého počítače pro aktualizace dalších počítačů s Windows 10?

Rozklikněte si to a můžete si změnit nastavení mezi povolením pouze lokální sítě (což může být praktické a užitečné) a lokální sítě a počítačů na Internetu. Což už moc praktické být nemusí. Takže bych doporučil změnu na podporu pouze lokální sítě. Případně tuto funkčnost můžete vypnout zcela.

TIP: Co se Windows Update týče, tak ještě věnujte pozornost Jak je to ve Windows 10 s aktualizacemi operačního systému a dalších programů? Dozvíte se tam, jak můžete odložit aktualizace, které nemusíte nutně chtít instalovat.

Jak zamezit využití mého počítače pro aktualizace dalších počítačů s Windows 10?

POZOR: Windows 10 má možnost aktualizace v podobě lokální síti Internet po instalaci zapnutou. Výjimkou je WIndows 10 Enterprise a Windows 10 Education, tam je zapnuta pouze aktualizace v lokální (místní) síti.

Nápověda od Microsoftu je případně v Optimalizace doručení aktualizací Windows: nejčastější dotazy

TIP: Průvodce jménem Všechno co jste chtěli vědět o Windows 10. A Windows vůbec vás navede na další články a tipy, které se týkají Windows 10 (a Windows vůbec). Včetně toho jak provést upgrade, čeho se vyvarovat, co udělat po upgrade. 

Reklamy