@365tipu

TIP#153: Jak udělat z (nejenom) Facebook Messengeru aplikaci pro Windows či MAC

Facebook Messenger má samostatnou aplikaci pro mobily, ale přímo pro Windows/MAC žádná dlouho neexistovala (v březnu 2020 dorazila, viz díle) . Musíte se buď trápit miniaturizovanými nečitelnými zprávami na webu Facebooku, nebo si otevřít messenger.com v prohlížeči.

Od března 2020 je možné Messenger stáhnout v  Microsoft Store či Mac App Store. Získáte tak desktop aplikaci podporující prakticky vše co Messenger v prohlížeči.

Messenger v prohlížeči jako „aplikace“

Vše je jednoduché, pokud máte Windows a Google Chrome. Stačí otevřít messenger.com, přihlásit se a pak v menu prohlížeče vybrat Další Nástroje -> Přidat na hlavní panel (může to být i Vytvořit zástupce). Nezapomeňte zaškrtnout Otevřít jako okno. Po odeslání se vám v hlavním panelu objeví přímo ikonka Messengeru a po kliknutí se vám bude otevírat Messenger jako samostatné aplikační okno.

Facebook Messenger proměněný v samostatnou aplikací. Výhoda Chrome

Pokud máte MAC, tak můžete využít Fluid.appwww.fluidapp.com – postará se o něco velmi podobného. Nebo, pokud máte dostatek odvahy, tak Goofywww.goofyapp.com – což je alternativní klient pro Facebook Messenger.

Uvedený postup platí prakticky pro jakoukoliv „webovou aplikaci“, tedy lépe řečeno web.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky