TIP #029: Allcast už je i pro iOS. Nejenom z Androidu tak můžete pouštět věci na obrazovku

Pokud si budete chtít pořídit Allcast pro iOS, tak už můžete. Má to samozřejmě jednu drobnou vadu, zadarmo vám poběží pouze pět minut a delší „vysílání“ si můžete pořídit jenom tak, že zaplatíte. Za pět dolarů to ale není až tak zlé. Allcast pro Androidstejné omezení. takže pro plné využití si musíte aplikaci koupit.

Allcast je jedna z nejznámějších aplikací, které umožňující streaming médií z různých zdrojů, včetně těch síťových, Dostupnost pro iOS navíc znamená, že tak nějak ještě více odchází do věčných lovišť (skoro) monopol Apple s AirPlay/AppleTV – byť je nutno dodat, že verze pro Android toho umí poněkud více.

Dobré na Allcast je, že můžete pouštět nejen filmy, ale třeba i fotky a je to možné nejenom z lokálních souborů, ale také z Dropboxu, Google+, Google Drive či Instagramu. Je nutné ale připomenout, že ještě musíte mít něco, čím to dostanete na televizi (což může být třeba Chromecast, ať zůstaneme u jednodušších věcí).  Androidí verze umí pouštět na Amazon Fire TV, Apple TV, Xbox 360/One, Roku, WDTV, Samsung/Sony/Panasonic Smart TV a obecně na cokoliv, co podporuje DLNA.

TIP: Pokud nevíte co je Chromecast a jak to funguje, tak zkuste starší povídání na Lupě: Chromecast? Levný, malý a se spoustou nevyužitého potenciálu

Pokud byste snad od Allcast čekali něco jako podporu titulků a další vymoženosti, tak na to zapomeňte. Pro přehrávání filmů si pořiďte něco, co je určené k přehrávání filmů. Pomoci může třeba NAS nadoma: Synology poslouží dobře jako mediální centrum.