foto: sxc.hu

Problémy, problémy a jenom problémy. S fonty ….

Ahoj, v Chrome OS je nějaký problém s písmem, “ napsal Janek Wagner a s ním ještě pár dalších lidí, včetně těch an Twitteru a Facebooku. Jasně, české znaky se v šabloně jménem Syntax (přímo od tvůrců WordPressu) zobrazují klasicky špatně. Tak nějak podivně menší a tučné. Prokletí našeho národa v kombinaci s Internetem. A samozřejmě toho, že nemůžete do zdarma dostupné šablony šáhnout (museli byste si pořídit placený WordPress.com).

365tipu-bad-font

Což samozřejmě znamená, že nemůžete nejenom změnit font, ale nemůžete ani sáhnout na šablonu (kdybyste to třeba uměli). Můžete zkusit požádat o pomoc, ale tady vás provozovatel odkáže na „komunitu“, protože, no, to je přece jasné. Neplatíte. Tady je dobré vědět, že buď budete žít s podivně vypadajícím fontem, nebo si zaplatíte, nebo zkusíte jinou šablonu.  A mimochodem, pokud mě paměť neklame, v Blogger.com byste prozměnu do šablony zasahovat mohli i bez placení.

Nakonec dojdete k změně šablony – třeba na TwentyFifteen (či TwentyTen, což je jedna ze starších šablon). U starších podobné zbytečné problémy nejsou, bývají dostatečně doladěné. Tady je dobré vědět, že změna šablony u blogu na WordPressu je sice věc pár kliknutí, ale možná budete potřebovat předělat něktgeré věci v nastavení a tak. Před změnou se můžete podívat jak to bude vypadat, takže to fakt není až tak loterie. Jo a dobrá šablona je i Editor či Tonal.

Mimochodem, těch zdarma dostupných šablon je tam přes tři stovky. Budete-li zkoušet jednu denně, vydrží vám to skoro do konce roku.