Taková dost otravná věc. V posledních měsících se stále dokola objevující na iDnes, ale potkat to můžete i leckde jinde. Při otevření webu na vás vyběhne výzva k přihlášení s účtem Google. Což sice možná chtít můžete, ale spíše ne. Protože bezdůvodné přihlášení předá vaše informace provozovateli webu. A také vám zřídí místní účet, což možná vůbec nechcete.
Zavření, odmítnutí, by přitom mělo zpravidla znamenat, že vám to dá už příště pokoj, ale zrovna u iDnes to neustále vybíhalo znovu a znovu.
Používáte-li Chrome a jste přihlášení ke Google účtu (což je dost normální stav) je výše popsané navíc význačné tím, že se přihlašovat nebudete, prostě jak na to omylem kliknete, tak proběhne vše – získání dat o vás, založení účtu.

Můžete se tomu ale vyhnout – jděte do vašeho Google čtu a pokračujte do Data a ochrana soukromí/Data & Privacy kde pokračujte v rolování až po Data z aplikací a služeb, které používáte/Data from apps and services that you use a klikněte na Aplikace a služby třetích stran/Third-party apps and services

Tam klikněte na ozubené kolečko vpravo nahoře.

A tady deaktivujte Výzvy k přihlášení k účtu Google/Google Account sign-in prompts.
Jenže, co když nejste přihlášení do Google?
Zádrhel nastane tam, kde brouzdáte a nejste přihlášení do Google – vyskakovací okno vás totiž stejně bude obtěžovat a nemůžete to v Google potlačit.
Tady je ideální si na pomoc vzít blokování reklamy v podobě uBlock Origin. Můžete totiž přidat vlastní filtr v této podobě:
||accounts.google.com/gsi/*$xhr,script,3p
Tipy týkající se Bezpečného Internetu
-
TIP#2895: 8 důvodů proč byste měli používat VPN. Ve Windows, Macu, na Linuxu, atd.
VPN, virtuální privátní síť, má mnoho způsobu využití (viz Co je to VPN, k čemu je to dobré a co byste měli všechno vědět kde se to řeší poněkud zeširoka, včetně nevýhod…
-
TIP#2836: VPN pro (nejen) Android/iOS zdarma i placené. Co pořídit a pár praktických postřehů
Je taková doba, kdy je vhodní mít pro ruce VPN. Zejména pro nápady EU, které vedou k nedostupnosti některých věcí z USA (jako třeba Advanced Voice Mode od ChatGPT donedávna). Nebo pro…
-
TIP#2819: Máte podezření, že váš iPhone byl hacknut? Dá se to nějak poznat? A hlavně, co se dá dělat?
Hacknutý iPhone (či iPad) je poměrně méně obvyklá situace, ale i přes veškerá tvrzení to možné je. Různé bezpečnostní chyby, ale i nepozornost uživatelů, může vést k tomu, že se útočníkům podaří…
-
TIP#2784: Co je to shovelware?
Člověk se stále učí nová zajímavá slovíčka a také nové podivuhodné taktiky. V tomto případě, jak -ware napovídá, týkající se software. Související příspěvky TIP#2845: Jak ve WhatsApp automaticky blokovat spam TIP#2841: Jak…
-
TIP#2640: Co se stane s mým dvoufaktorovým ověřením, když přijdu o telefon?
Nějak tak není měsíc, aby se někdo neozval s tím, že přišel o telefon (krádež, ztráta, prostě odešel, skončil v práci a přišel o firemní) a teď se nemůže přihlásit tam, kam…
-
TIP#2516: Nakupovat na “marketplace” jako tom od Kauflandu, Allegro či AliExpress? Co vám hrozí
Marketplace je chytré zaklínadlo pro online tržiště (obchod), které zprostředkovává prodej mezi kupujícím a prodávajícím – tím není samotné tržiště, takže i když zdánlivě kupujete něco od (například) Kauflandu či Allegro, tak…
-
TIP#2513: Od kolika let by mělo (mohlo) mít dítě mobilní telefon? A jaký?
Někdy před pár lety, když vznikla knížka Dítě v sítí, se to tu určitě někde objevilo, ale ne jako samostatný tip. Přitom jde o poměrně časté dilema, které mají rodiče. Dilema, na…
-
TIP#2486: Jak rizikové je někomu sdělovat sériové číslo, IMEI a IMEI2 mého telefonu?
Sdělení sériového čísla, IMEI a IMEI2 vašeho iPhone někomu může představovat riziko, zejména pokud nemáte důvěru v danou osobu nebo organizaci, které tyto informace poskytujete. Zde jsou hlavní obavy: Související příspěvky TIP#2513:…