TIP#2217: K čemu v Netflixu slouží PIN a proč byste ho měli používat

Možná jste si všimli, že v Netflixu můžete založit víc uživatelů a každý uživatel si může nastavit PIN. Ten bude vyžadován v okamžiku, kdy si v aplikaci Netflixu vybere “sebe” aby se mohl dívat na filmy a seriály.

Netflix má jedno heslo pro přihlášení (poněkud nešťastný nápad) – pomocí něj si zpřístupníte Netflix na počítači, mobilu, tabletu, televizi či jiném zařízení.  Nemá dvoufaktorové ověření, což je další dost nešťastný nápad. 

V ideálním případě by každý uživatel měl mít možnost vlastního hesla – ono “centrální” heslo by mělo zůstat jen “správcí” účtu. Je totiž něčím, co může snadno vést k rozšíření vašeho Netflixu k lidem, kteří si ho nezaplatili. Stačí aby vaše dítko předalo přihlašovací údaje.

PIN tohle každopádně neřeší, ale řeší situaci, kdy se nekdo jiný než vy přepne na váš profil. Čímž ovlivní doporučení (sleduje filmy/seriály za vás) a případně se tak mohou i děti dostat k dospěláckému obsahu (který jste jim jistě na jejich dětském profilu zamezili, sic).

PIN si můžete k profilu přidat pouze v prohlížeči – jděte na Netflix.com, přihlaste se k Netflixu, vyberte si váš profil a poté vpravo nahoře klikněte na šipku vedle ikonky vašeho profilu a pokračujte do Účet -> Profil a rodičovský zámek.

Tam si rozbalte profil a najdete tam Zámek profilu – budete muset zadat heslo pro účet u Netflixu a můžete aktivovat Pro přístup k profilu uživatgel XXXX vyžadovat PIN.

PIN Je čtyřmístné číslo

Asi nepřekvapí, že kdokoliv kdo zná heslo k účtu může měnit/rušit nastavení PIN. Snad tohle někdy Netflix dotáhne do použitelné podoby.

Další tipy pro Netflix