@365tipu

TIP#2145: Jak poznám, že se někdo dívá skrz můj Netflix? A jak tomu zamezit?

Sdílet hesla do Netflixu s kýmkoliv jiným než rodinou je v rozporu s podmínkami. Je to ale dost běžné, navíc když dáte přístup do Netflixu dětem, tak pravděpodobnost že dají heslo kamarádům je dost velká. 

Ověřit odkud a jak se někdo dívá s použitím vašeho účtu je jednoduché. Přihlásíte se na www.netflix.com a vpravo nahoře v menu si vyberete Účet -> Poslední streamování na zařízení. 

Najdete tam přehled všech zařízení (něco jako Chrome PC, Samsung TV, Apple TV, Apple iPhone, Apple iPad) a IP adresu (s geolokací) a datem a časem posledního použití. Odlišit někoho cizího ale nemusí být až tak snadné – musíte se rozhodovat podle IP adresy (je tam nějaká zcela neznámá) a na geolokaci spoleh není. Snazší to bude, pokud se tam objeví nějaké zařízení, které zcela určitě v domácnosti nevlastníte. 

Ještě jedna cesta spočívá v tom, že se podíváte na historii sledování – tedy na co jste se vy nebo někdo další z rodiny dívali – Účet -> sekce Profil a rodičovský zámek -> rozbalit -> Divácká historie. Můžete tam najít něco, na co jste se nedívali a máte jasno. Pokud ale heslo někomu půjčilo vaše dítko a ten někdo se dívá “na něj”, tak to nejspíš nepoznáte. 

Co dělat když najdete někoho cizího? 

Budete muset změnit heslo (a nezapomeňte při změně nastavit aby se všechna zařízení musela přihlásit znovu) a ideálně můžete přimět všechno přihlášené k odhlášení. Oboje se dělá na webu, kde jste se dívali na přehled přehrávání.

Odhlásit ze všech zařízení je dole, na stejném místě jako Poslední streamování na zařízení.

Změnit heslo je na stejné stránce, jen nahoře. 

Problém je, že pokud někdo se znalostí nového hesla opět heslo někomu “půjčí”, tak budete tam, kde jste byli.

Další tipy týkající se Netflixu

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky