@365tipu

TIP#2069: Jak ve WhatsApp posílat fotky a videa bez snížení kvality

Setkávám se s tím běžně u klientů, kdy přes WhatsApp pošlou fotky aby se po chvíli zjistilo, že nevěděli, jak hodně WhatsApp poškodí kvalitu sníženou kompresí. Dělá to stejně jako ostatní aplikace pro posílání zpráv, aby se šetřila mobilní data i čas. 

Pokud chcete přes WhatsApp poslat fotku či video bez poškození, tak ji neposílejte jako fotku, ale jako přílohu (dokument). WhatsApp přílohy nechává v původní podobě. 

Na iPhone/iPadu ale pozor, narazíte na komplikaci – fotky/videa musíte z Fotky/Photos dostat ven, jinak je nemůžete ve WhatsApp poslat jako přílohu. Je to naštěstí snadné, byť si tím v telefonu/tabletu vytvoříte další (zbytečnou) kopii. Fotku/Video ve Fotky/Photos přes sdílecí dialog uložte do Souborů/Files. 

Na Androidu naštěstí nic tak komplikovaného není. Přílohy můžete přidávat stejně jako fotky – na rozdíl od Apple tam nejsou fotografie nesmyslně oddělené. 

Poslat jako přílohu (dokument)

Ve WhatsApp pak místo ikonky pro fotku použijte “+” pro přidání “přílohy” a vyberte Dokument/Document a přiložte fotku či video.

TIP: Co se stane s fotkami nahranými na Facebook? Dá se použít Facebook na fotografie?

Nastavení co moc nepomůže

Ve WhatsApp samotném můžete v Nastavení/Settings -> Úložiště a data/Storage and Data -> Kvalita nahrávaných médií/Media Upload Quality zvolit mezi automatickou volbu, nejlepší kvalitou a úsporou dat.

Nastavení na nejlepší kvalitu můžete docílit lepšího výsledku, ale stále hrozí, že vám WhatsApp média bude poškozovat. Vyhnout se tomu je možné jedině předchozím postupem, tedy přes poslání jako přiložený dokument. 

TIP: Jak přes iMessages posílat fotky v původní kvalitě

Další tipy týkající se WhatsApp

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky