@365tipu

TIP#2054: V MacOS Monterey je nově pomůcka pro měření kvality sítě

V Mac OS 12 Monterey se objevila v příkazové řádce pomůcka networkQuality – umožňuje měřit rychlost síťového připojení (stahování a odesílání) a také něco, čemu Apple říká Responsivess/responzivnost (RPM).

RPM je počet po sobě jdoucích obousměrných přenosů neboli transakcí, které může síť provést za jednu minutu za normálních provozních podmínek. čím více, tím lépe. Hlavně pro případně videokonference a další náročné aplikace.

Test vše hodnotí jako Low/Nízká (nemusí stačit na FaceTime či hry), Střední/Medium (může docházet k chvilkovým zásekům) a Vysoká/High kde by vše mělo fungovat bez omezení 

Co se nedozvíte je latency/zpoždění, pro něco takového musíte zvolit jiné pomůcky, jako třeba tradičná Speedtest od OOKLA. Více jich najdete v Jak změřit rychlost připojení k Internetu? Jak rychlý mám mobilní Internet?

Přes man networkQuality můžete získat nápovědu, včetně možných parametrů. Nejzajímavější tam může být -s pro přepnutí měření z paralelního do sekvenčního. Ve výchozí podobě jde o paralelní měření, stahování i odesílání probíhá současně. 

Při testování nezapomeňte, že měřit rychlost vaší sítě přes Wi-Fi může znamenat, že neměříte rychlost připojení k Internetu, ale rychlost WiFi.

TIP: V  Jak na Mac OS najdete další tipy pro Mac/MacBooky

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky