@365tipu

TIP#2025: Máte Windows 10/11 a Ubuntu přes Dual Boot a ztrácí se v Ubuntu WiFi adaptér? Jak ve Windows zakázat Fast Boot (rychlé spuštění) 

Tohle je vtipná zapeklitost minimálně pro Intel Wi-Fi adaptér v notebooku ASUS. kde je Windows 10/11 a Ubuntu přes DualBoot. Po spuštění Ubuntu se vám neaktivuje WiFi adaptér, ačkoliv předtím bez problémů fungoval.

Řešení je ve Windows zakázat Fast Boot – selhání WiFi v Ubuntu totiž způsobí hibernace/uspání Windows. Fast Boot se vypíná ve starých ovládacích panelech a nejsnáze se tam dostanete spuštěním “control”  a pak pokračováním do Systém a zabezpečení/System and Security -> Možnosti napájení/Power Options -> Nastavení tlačítek napájení/Choose what the power buttons do

Tady vás čeká nutnost nesmyslného kliknutí na Změnit nastavení, které nyní není k dispozici/Change Settings That Are Currently unavailable.

Tím se zpřístupní Zapnout rychlé spuštění (doporučeno)/Turn on fast startup (recommended) – zrušte zaškrtnutí a klikněte na Uložit změny/Save changes. Pak už jen restartujte a jděte do Ubuntu v boot manageru (GNU GRUB)

Wi-Fi budete mít zpět. 

TIP: Další tipy a triky najdete v  Jak na Windows 10 a  Jak na Windows 11

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky