@365tipu

TIP#1929: Přidejte si na Mac účet hosta (Guest)

Pokud občas potřebujete na svůj Mac pustit někoho dalšího (a nechcete aby používal váš účet)  tak je možné založit účet Guest. Ten se na přihlašovací obrazovce nabídne pro použití. A je možné se přihlásit jako Guest nebo přepnout, pokud jste již přihlášeni.

Povolení v Jablíčko -> Předvolby systému/System Preferences  -> Uživatelé a Skupiny/Users & Groups.  Stačí zapnout. Musíte být samozřejmě správce, aby zapnutí bylo dostupné.

Pokud chcete používat Guest pro děti, můžete omezit přístup “na stránky pro dospělé”. Pokud má Guest mít přístup ke sdíleným/síťovým složkám, tak je to také nutné povolit.

TIP: Jak ve Windows 10 povolit účet pro hosta (guest account)? K čemu je to vlastně dobré?

Uživatel Guest nemá heslo, vy se ale určitě ujistěte, že váš účet heslo má, je vypnuté automatické přihlašování a zapnutý požadavek na heslo po probuzení z uspání/spořiče obrazovky. 

Guest nemůže měnit nastavení počítače ani uživatele. Může sice vytvářet soubory, ale ty se ukládají do dočasné složky a po odhlášení bude tento obsah smazán. 

Najit/Find My umí najít počítače, ke kterým se přihlásil někdo jako Guest/Host. Z tohoto pohledu může být užitečné tuto funkčnost aktivovat. 

TIP: Další tipy a triky pro Mac OS najdete v  Jak na Mac OS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky