@365tipu

TIP#1891: Jak zamezit automatickému spouštění Microsoft Teams při zapnutí počítače

Jamile se vám jednou podaří spustit Microsoft Teams jinak než v prohlížeči, tak se nejspíš nastaví automatické spouštění při zapnutí počítače. A protože je to Microsoft tak to obnáší dvě okna, která budete muset zavřít, abyste se toho zbavili. Nejpraktičtější řešení tedy je automatické spuštění vypnout.

Nejsnazší a nejrychlejší možnost využívá toho, že by v liště měla existovat ikonka pro Teamsy a stačí vyvolat její menu, kde najdete Nastavení/Settings. Pokud byste tam ikonku neměli, tak jste ji možná potlačili ve Win+I  – Nastavení/Setting -> Aplikace/Apps -> Po spuštění/Startup

Další varianta je, že se máte čím (účet) přihlásit. Po spuštění Teamsů  pak musíte jít přes úvodní „Vítá vás služba Teams!“ (což vůbec nemusí jít, pokud prostě nemáte tan správný účet, tak vás dál prostě nepustí) a v plných Teamsech vpravo nahoře rozbalte menu vlevo vedle od vaší profilové fotky/ikonky a jdětě do Nastavení/Setting

TIP: Pokud vás to napoprvé nepustí dovnitř tak zkuste využít Odhlásit (vpravo nahoře) – paradoxně se znovu spustí Teams, dá vám to možnost vybrat znovu váš účet a tím se konečně dostanete tam kam je potřeba.

Tam pak v Obecné/General najdete Automaticky spouštět aplikaci/Auto-start application. Na stejném místě  je ještě vhodné potlačit Při zavření nechat aplikaci spuštěnou.

Nakonec Teams aplikaci prostě zavřete a příště už vás nebude obtěžovat. Spouštět ručně ji můžete kdykoliv, tomu nic nebrání.

Třetí varianta využívá toho, že v Správci Úloh/Task Manageru je záložka Po spuštění/Startup a tam také najdete také Microsoft Teams a můžete zde zamezit automatickému spouštění. Pokud jste ale Teamsům zakázali automatické spuštění již dříve, tak je tady nenajdete.

TIP: Aplikace a programy pro sdílení obrazovky na dálku a Jaké jsou alternativy pro Zoom pro videohovory se budou hodit, pokud hledáte náhradu za Teamsy.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky