@365tipu

TIP#1855: Jak předat vlastnictví účtu Google Analytics

Předáváte či přebíráte nějaký web či mobilní aplikaci? Součástí předání bude i převod „vlastnictví“ ke Google Analytics (Google Analytics? Nebo něco jiného? A proč vůbec něco takového?).

V tom správném případě je Google Analytics zprovozněno tak, že někdo je jeho správce/admin a má možnost přidat kohokoliv dalšího jako správce. Víc na předání není potřeba – prostě přidá do Google Analytics (GS) váš „googlí“ e-mail, vy se stanete správce a můžete původního správce dát pryč a vše si natavit podle svého.

Důležitá podmínka je, že byste měli účet u Google – tedy buď G-Suite nebo Gmail nebo nastavený váš ne-Googlí e-mail, aby fungoval pro Google, o tom je řeč v  Jak si založit identitu (účet) u Google na vlastní e-mail? Může se hodit pro řadu služeb od Google

Přidání dalšího uživatele je jednoduché. V Google Analytics dole vlevo je Admin a hned v prvním sloupci najdete Account User Management – tam je možné vidět všechny  uživatele co mají práva.

A také (pomocí „+“) přidat dalšího uživatele (odebrání je v menu pod …).

Nový správce potřebuje kompletní sadu práv, tedy včetně Manage Users aby mohl přidávat a odebírat další uživatele.

TIP: Jak předat vlastnictví k účtu na Twitteru

Potřebujete první sloupec – tedy ten co je nadepsaný Account/Učet. Práva se dají přidělovat i pro Služba/Property (druhý sloupec) a Pohled/View (třetí sloupec). Tím ale předat GA účet nemůžete.

V tom nesprávném případě někdo založil Google Analytics pro nějaký k tomu vytvořený účet (nejčastěji v Gmailu), takže vám musí předat přihlašovací údaje k tomuto účtu (heslo, případně nezapomenout vypnout dvoufaktor). Vy si potom zcela určitě přidejte do Google Analytics účtu vlastní účet jako správce a nezapomeňte u původního pracovního e-mailu nastavit nové heslo. Můžete ho z Google Analytics poté odstranit, případně si ho nechat jako záložní (ale zvyšujete tím riziko ukradení).

Ve všech případech nakonec nezapomeňte projít uživatelé, kteří mají k účtu (ale i k Property či View) přístup a odebrat ty, které už tam nemají být.

 Tady se vám bude hodit i Jak přesunout službu (Property) pod jiný účet (Account) v Google Analytics? Použijete poté, co získáte přístup k měření daného webu co je jenom Property pod účtem, ke kterému nedostanete přístup.

TIP: V Google Analytics? Nebo něco jiného? A proč vůbec něco takového? zjistíte, že GA samozřejmě není jediná služba na měření návštěvnosti. U ostatních služeb může být předání podobné.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky