@365tipu

Jak přesunout službu (Property) pod jiný účet (Account) v Google Analytics?

Užitečná a hodně potřeba vychytávka je konečně dostupný v Google Analytics. A konečně si tak budete moci udělat pořádek a přesunout různě nesmyslně rozházené služby (property) a sjednotit je v účtech (account), kam vlastně patří.

2016-09-10 08_21_58-Analytics.png

Stačí si přes Administrátor (Admin) zobrazit správu účtů, služeb a dat. Poté si v konkrétní službě (property) vyberete Nastavení služby (Property Settings) a vpravo nahoře (vedle tlačítka pro smazání) najdete Move property (Přesunout službu). Stačí kliknout, vybrat pod jaký účet ji chcete přesunout, potvrdit přesun a počkat několik minut. Můžete si i vybrat, jestli chcete ponechat práva k službě a pohledům (přesunem včetně nastavení přístupových práv) nebo toto nepřesouvat a použít nastavení podle toho kam bude přesunuto.

2016-09-10 08_23_09-Analytics.png

Pokud z účtu (account) odeberete všechny služby (property), tak můžete takto vytvořený prázdný účet smazat, ať vám zbytečně nekomplikuje život v GA. O přesunu samozřejmě najdete informaci v historii účtu. A nezapomeňte, abyste mohli přesuny dělat, musíte mít odpovídající práva.

2016-09-10 08_23_59-Analytics.png

TIP: V Google Analytics? Nebo něco jiného? A proč vůbec něco takového? se dozvíte případně co to vůbec GA je. A hodit se vám může i Pomocník Webdesignera aneb nevíme všechno, ale v nejhorším si to najdeme

2016-09-10 08_35_09-Analytics.png

Hodně užitečná vychytávka, pokud totiž používáte už dlouho Google Analytics, tak je dost pravděpodobné, že jste si z minulosti přinesli řadu účtů, které se vyplatí sloučit. A doposud to možné nebylo.

Podobný problém řeší Jak předat vlastnictví účtu Google Analytics.

TIP: Jak pomocí Google Analytics sledovat otevření e-mailu (ale i další podobné události)?

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky