@365tipu

TIP#1845: Nová (velká) dokovací USB-C stanice Canyon DS-9 (14-v-1) (Recenze)

S některými dnešními notebooky je to občas potíž. Třeba MacBook Air 2020 má dva Thunderbolt/USB-C porty a tím to končí. Pokud ho budete chtít používat jako náhradu za osobní počítač (Jak využít notebook místo klasického „stolního“ počítače) budete potřebovat připojit displej (displeje), klasická USB zařízení, samozřejmě napájení a možná Ethernet. Můžete sáhnout po nějaké menší dokovací stanici, nebo si pořídit něco většího, vybavenějšího a určeného k trvalému umístění a zapojení přímo na stole.

Canyon má novou USB-C dokovací stanici 14-v-1 s hodně rozsáhlou nabídkou portů. Navíc v poctivém hliníku a použitelnou i jako „podstavec“ pod notebook, byť můžete použít i v „nepodkládací podobě“.

Vybavení porty

  • 3.5″ audio, 192 KHz, mikrofon i sluchátka
  • čtečka karet SD/SHC/SDX a TF 3.0
  • 2x USB 3.0
  • 1x USB 2.0
  • 1x USB-C
  • 1x USB-C PD 100 W
  • 2x HDMI (4K, 30 Hz)
  • 1x DisplayPort (3K, 30 Hz)
  • 1x VGA (192×1080, 60 Hz)
  • 1x Ethernet RJ-45 1000 Mbps

TIP: Pokud chcete něco menšího, tak v Canyon USB-C a Thunderbolt 3 huby rozšíří (nejen) MacBook o potřebné výstupy najdete tři alternativy – tři, čtyři a 8 portů. První dva ideální do brašny s notebookem, třetí se hodí na stůl.

Na pravé straně najdete i vypínací tlačítko a LED indikátory aktivity portů (nejsou umístěny přímo u jednotlivých portů), na levé straně otvor pro klasický zámek (proti ukradení).  Celohliníkové tělo má i dostatek otvorů pro chlazení. Čtečky karet by se víc hodily na boční straně, ale s ohledem na dostupný prostor je pochopitelné, že jsou vzadu.

Připojit je možné více displejů přes MST (Multi Stream Transport) a neměl by tedy být problém mít až tři displeje (HDMI2+VGA+HDMI1, nelze ale současně využít DisplayPort a HDMI1). Jedinou vadou je to, že MacOS aktuálně MFT nepodporuje.

TIP: HDMI, DisplayPort, USB-C či Thunderbolt? Jak se připojují monitory a co je nejlepší

Velikost 76 x 22,5 x 301 mm, 0.36 kg, barva vesmírně šedá. Do počítače připojíte pomocí 15 cm opleteného kabelu s USB-C a pouhým otočením dokovací stanice můžete připojit z levé i pravé strany.

Stránky výrobce zde (CNS-HDS09B) a setkat se můžete ještě s předchozí verzí, tato nová je označovaná jako druhá generace a poznáte podle rozdílného umístění indikační LED (v první generaci jsou nahoře uprostřed, v druhé na straně). Na Alza.cz najdete jako Canyon CNS-HDS09B za 2 899 Kč.

TIP: Nákupní rádce: Thunderbolt 3 (USB-C) v notebooku. Jaké periferie pořídit? A jak je to u MacBook Pro/Air

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky