@365tipu

TIP#1841: Canyon MP-W5 – dobíjecí podložka pod myš (recenze)

Taková maličkost, co nakonec docela potěší. Dokud si to ale nevyzkoušíte, tak to asi neoceníte. Canyon prodává podložku pod myš s bezdrátovým nabíjením (Qi). Hodí se samozřejmě skvělé k bezdrátové dobíjecí myší od Canyonu, ale užitečné je to i pro mobilní telefony (v pohodě nabíjí iPhone, s Apple Watch ale nepočítejte, na ty je cívka zjevně příliš velká)

324x244x6 mm velká podložka je příjemná na dotyk a dobře po ní jezdí myš (a nejen ta od Canyonu). Je tvrdá a v pravé části má plochu s cívkami pro bezdrátové nabíjení – tato část je vyšší než plocha pro ježdění myší. Jedinou nevýhodou je, že pro oklepání smetí na podložce ji musíte odpojit od napájení (microUSB konektor), ale tohle je věc která jinak řešitelná není.

Qi nabíjení zvládá vstup 5V/9V do 2A a výstup 5/7,5/10 W, účinnost až 75 procent (v letáku 65 procent) . Nechybí ochrana proti přepětí, přehřátí, přetížení a zkratu. U napájecího microUSB jsou LED – blikání znamená nabíjení, zelené světlo znamená aktivní napájení. Červené blikání upozorňuje na příliš vysoké vstupní napětí.

TIP: Jak na bezdrátové nabíjení mobilního telefonu či tabletu

Podložka váží 220g, povrch je PU+sklolaminát, prošitý okraj, spodní strana protiskluzová s gumou (na některých površích ale mírně klouže, zátěž rukou na myši tomu ale zamezí).

Černá barva. Pozice umístění cívek je uprostřed vyvýšené pravé části a je označena obrázkem.

 V balení je podložka a napájecí microUSB kabel (1 m). Zdroj si musíte zajistit sami (stejně jich máte plný šuplík), můžete připojit i do počítače či USB hubu, výkon nabíjení klasicky ovlivníte vstupem a nabíjeným zařízením.

Konektor pro napájecí kabel v horní pravé části je samozřejmě případnou mírnou komplikací pro umístění, ale tohle jinak řešit nejde.

Mezi plochou pro myš a nabíjecí plochou je podložka ohebná, může se hodit pro zmenšení rozměru při nepoužívání.

TIP: Je potřeba podložka pod myš? Nejde to bez ní?

Pokud budete mít bezdrátovou myš, tak je dobíjecí podložka hodně dobrá věc. Hodí se i pokud budete chtít dobíjet mobil, ale tam možná budete chtít něco co dobíjí mobil i hodinky. Odložení mobilu „vedle myší“, aby se nabíjel, je ale dost užitečná vychytávka. A může vám ušetřit na stole místo, přece jen další bezdrátová nabíječka by ho zabrala – ať už v podobě plošky nebo stojánku.

Stránky výrobce zde. Můžete koupit za 399 Kč (velmi dobrá cena). K dobíjecí podložce je samozřejmě dobré si pořídit dobíjecí bezdrátovou myš. Tu od Canyonu najdete v Bezdrátová dobíjecí myš s tichými tlačítky Canyon MW-18 a stojí 499 Kč. V kombinací velmi příjemná cena.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky