@365tipu

TIP#779: Je potřeba podložka pod myš? Nejde to bez ní?

Byly doby, kdy podložka pod myš (mousepad) byla nutnost. Zejména v době, kdy myši byly mechanické a místo optického snímání pohybu měly zespoda kuličku. Tu jste museli čas od času čistit, včetně válečku o které se opírala. A aby lépe fungovala, bylo velmi vhodné si opatřit podložku pod myš.

pixabay-computer-mouse-999421_1920.jpg

Dnešní myši jsou optické, v zásadě si svítí pod sebe (třeba něčím jako laserem) a tím snímají pohyb. Což v praxi znamená, že podložku pod myš spíše nepotřebujete. Ale existují různorodé reálné výjimky.

Optická myš například nebude fungovat na skleněném podkladu, takže tam budete prostě potřebovat něco, na čem ji budete posouvat. Bude mít problémy is podkladem lesklým, příliš zrnitým a nerovným.

Podložka pod myš ale stále plní jednu z dřívějších úloh, udržuje myš zespodu čistou, nebo alespoň déle čistou. Dříve čistila kuličku (a nemuseli jste ji tak často vyndavat a čistit), dnes jde spíše o spodní plochu. Navíc to funguje i opačně, pokud budete myší jezdit po své stole, tak po (dlouhé době) zjistíte, že ho buď špiní, nebo ho odře.

To poslední jmenované neberte na lehkou váhu, s myší najezdíte stovky i tisíce kilometrů a je více než jisté, že na povrchu nějakého toho dřevěného či plastového stolu se to projeví. Podložka vám navíc ušetří styčné plošky na spodní straně myší.

825-sxc-hu-imac-keyboard-mouse-495037_86949727.jpg

My co hrajeme počítačové hry navíc víme, že pokud máme dobrou podložku, tak se hry lépe ovládají. Vědí to nakonec i grafici a designeři pracující s myší. Dost v tom pomáhá to, že myš po podložce zpravidla jezdí lépe, než po dřevě, kovu či plastu.

Zajímavá je Canyon MP-W5 – dobíjecí podložka pod myš. Qi nabíjení umí nejenom bezdrátovou dobíjecí myš, ale i mobilní telefon.

Takže, shrnuto? Myš, optickou, můžete používat bez podložky, ale s ní to bude nejenom lepší, ale v některých případech nutné pro nevhodný podklad nebo pro ochránění  myši i podkladu před poškozením.

TIP: V Co byste si určitě měli pořídit k počítači či notebooku? je řeč o různých věcech, které patří takřka do povinné výbavy. Podložka pod myš, jak víme sice povinná výbava v zásadě dnes není, ale vyplatí se

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky