@365tipu

TIP#1839: Bezdrátová dobíjecí myš s tichými tlačítky Canyon MW-18 (recenze)

Drátovou nebo bezdrátovou myš? Osobně jsem k počítači příznivce spíš drátových a k notebooku bezdrátových (tedy k notebooku co berete mimo domov či kancelář). Důvod je zpravidla ten, že bezdrátové myši mají baterie, které bývá nutné dobíjet a „šťáva“ vám často dojde v okamžiku, kdy o to nejméně stojíte. Dobíjení je pak důvodem odstávky a myš musíte napojit na kabel. Nebo, v nedobíjecí variantě, musíte vyměňovat baterie (popravdě asi ta lepší varianta když nechcete myš s kabelem),

Je tu ale ještě jedna zajímavá možnost v podobě Canyon MW-18 (stránky výrobce CNS-CMSW18PW) je kompletně bezdrátová – s klasickým USB dongle (2.4 GHz, neumí přímé Bluetooth) a možností drátového (přiložený microUSB kabel) i bezdrátového nabíjení.

Znamená to, že ji můžete položit na bezdrátovou nabíječku, nebo třeba použít bezdrátovou podložku (k té od Canyonu se ještě vrátí samostatná recenze). Dobíjet je tak možné když nepracujete a u bezdrátové nabíjecí položky je to obzvlášť pohodlné – nabíjecí plocha je na straně podložky, takže stačí prostě odložit (na videu je vidět i se zmíněnou nabíjecí podložkou).

MW-18 je myš použitelná od kancelářských potřeb až po běžné hraní her – optický snímač, čtyři tlačítka, 800/1200/1600 dpi, životnost 3 miliony kliknutí, skutečně tichá tlačítka i kolečko (hodí se když nechcete rušit rodinu) a 300 mAh integrovaná Li-Ion baterie. Ta by měla vydržet až týden, ale s bezdrátovým nabíjením je vše podstatně jednodušší.

V ruce dobře drží, váha je rovněž rozumná (70 g), ale to jsou věci, které má každý člověk trochu jinak. Je symetrická, takže vhodná i pro leváky.  Povrch na omak příjemný. Rozměrově bych ji označil za střední, ale dost malou na to, aby se mohla nosit i v brašně k notebooku (115x32x62 mm).

Na myší není otvor pro umístění USB dongle, takže musíte nechávat zasunuté v notebooku. Zajímavé je, že na spodní straně přitom je malá prohlubeň s ikonkou pro dongle.

Na spodní straně je i vypínací tlačítko, takže pro delší dobu nepoužívání a hlavně pro přenášení v brašně můžete vypínat.

Dvě klasická myší tlačítka mají dostatečný zdvih i odezvu a nad kolečkem umístěné tlačítko přepíná dpi – postupně mezi třemi dostupnými možnostmi (Proč mají myši různé nastavení DPI?). Donastavení rychlosti je pak už věc operačního systému. Pohyb kolečkem příjemný, odpor dostatečný.

K myši nejsou žádné specifické ovladače. Ve Windows funguje okamžitě po vložení dongle, stejně tak v MacBooku.

Nabíjení je indikováno modrým podsvícením kolečka. Hodí se pro správné umístění na cívky bezdrátové nabíječky.

Pořídit si ji můžete za 499 Kč na Alza.cz (hodně dobrá cena musím dodat) v bílém nebo zeleno-bílém provedení. V balení získáte myš, dongle a dobíjecí kabel. Pořizujte ideálně v kombinaci se zmíněnou dobíjecí podložkou Canyon MP-W5 (399 Kč).

TIP: Jak k počítači připojit Bluetooth myš (klávesnici či dalši zařízení)?

PS: V Recenze a praktické zkušenosti najdete další zdejší recenze a testy

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky