„Too many redirects“/“Příliš přesměrování“ po přihlášení na Facebook? Co s tím?

Před pár dny jsem u jednoho klienta narazil na to, že když se přihlásí na účet na Facebooku (potřebuje ho pro správu firemního profilu) tak to skočí pokaždé chybou o příliš mnoha přesměrování (ERR_TOO_MANY REDIRECTS).

Zkoušel toho spoustu. Smazat cookies, jiný prohlížeč, jiný počítač, test na viry, malware. Nic. Situace stále stejná. Prostě se nikam dál nedostane. Dost nepříjemné, protože u firemního profilu má (jak jinak) jenom jednoho správce a na Stránku se tak nedostane. A i kdyby si vytvořil další účet, tak dalšího správce přidat nedokáže.

TIP: Stránka na Facebooku nikdy nesmí mít jen jednoho správce. Hodně důležité pravidlo.

Tahle chyba se na Facebooku objevila s příchodem nové podoby a některé účty postihuje bez řešení nebo jen s dočasným řešením.

To dočasné řešení je – otevřete neexistující adresu na Facebooku – tedy například facebook.com/dsakdjaskldjlsak. To vám totiž zajistí zobrazení horní lišty (půjde i kliknout na Go to news feed knoflík uprostřed) a přes tu se už budete moci dostat na profil a případně i ke správě Stránky. Dočasné je to proto, že po odhlášení se opět objeví stejný problém a musíte to obejít tímto způsobem.

Pokud máte štěstí a můžete přepnout na starý vzhled Facebooku tak to udělejte, je to jediná cesta jak to vyřešit „natrvalo“. Tedy do té doby, než Facebook starý vzhled odstraní. Je ale velmi pravděpodobné, že tohle už nebudete mít k dispozici (pokud ano, tak je to v menu vyvolatelném šipkou vpravo nahoře).

Ještě jedno řešení by tu ale bylo – v aplikaci na mobilním telefonu tento problém mít nebudete, takže na mobilu můžete přidat správce k Stránce aby byla opět spravovatelná. Může to být kolega, nebo si můžete zkusit založit nový účet.

Poslední co můžete pro správu Stránky zkusit je využít Creatosr Studio – to touto chybou postižené nebude. Problém s osobním účtem to sice neřeší, ale alespoň můžete dělat potřebné věci na Stránce.