@365tipu

TIP#1800: Jak v prezentaci v PowerPointu změnit písmo (font) na všech snímcích

Taková ta věc, kterou čas od času sám řeším. Doplním či opravím nějakou starší prezentaci v PowerPointu a zjistím, že se mi tam místo fontu co doposud byl všude, najednou objevil nějaký jiný. Většinou proto, že někde v šabloně/předloze jsou jiné fonty a já jsem líný tu šablonu napravit.

Změnit (vyměnit) písmo na všech snímích v PowerPoinut je nicméně snadné. Na MacOS ale následující postup platit nebude, tam musíte změnit právě předlohu (slide master).

Musíte najít Zaměnit písma/Replace Fonts (schované vpravo nahoře v panelu nástrojů/ribbon v sekci Najít/Find pod Nahradit/Replace). Pak už jenom vyberete jaký font/písmo chcete vyměnit a za co a kliknete na Zaměnit/Replace. Dojde k nápravě na všech snímcích.

Pokud máte v prezentaci ještě víc písem k výměně, tak postupně opakujte a vyměňte jedno po druhé. Na obrázku výše je například vidět, že se mi v jedné prezentaci podařilo použít čtyři různé fonty.

Náprava předlohy snímků (Slide Master)

Pokud chcete napravit zmatky natrvalo, tak musíte jít do Slide Master (Zobrazení/View -> Předloha snímků/Slide Master) a v šabloně pak po výběru příslušných prvků kliknout na Písma/Fonts a vybrat jiný font.

Čímž docílíte nahrazení v předdefinovaných prvcích, ale pokud jste v prezentaci použili nějaké vlastní textové boxy tak tam ke změně nedojde. Použijte výše popsané pro výměnu ve všech snímcích.

Další tipy pro PowerPoint

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky