@365tipu

TIP#1656: Jak v iOSu smazat data aplikace?

Ptal se na to nedávno Honza Simkanič z Deníku N a je to vlastně dost zásadní otázka – v Androidu totiž smazat data aplikace můžete snadno – v přehledu aplikací je na to prostě volba. Smazání dat aplikace je totiž hodně užitečná věc – třeba když zlobí, nebo chcete začít „od nuly“, nebo prostě už nashromáždila příliš mnoho dat.

Jenže tady jsme u Apple, tady se volnost uživatelům nedává a žádná taková volba v přehledu nainstalovaných aplikací ani v Nastavení aplikace není. Takže na to musíte jít trochu jinak.

První a nejspolehlivější řešení co bude fungovat vždy je odinstalace aplikace a poté ji znovu nainstalovat z App Store. Tohle vám vrátí aplikace bez dat, prázdnou, nenastavenou. Jak odinstalovat najdete například v Jak odinstalovat aplikaci z iPhone/iPadu?

20200508_101210000_iOS

Některé aplikace umožňují smazat určitá data – třeba Safari data o prohlížení, Messages zprávy, atd. Tohle buď najdete v nastavení konkrétní aplikace. Tj. Settings/Nastavení a tam najít konkrétní aplikaci.  Nebo (jako například pro Messages) je to v Účet -> iCloud -> Manage Storage -> konkrétní aplikace/data. Nejdete to ale pro všechny aplikace, jenom ty, které to podporují.

Méně časté řešení může být se z aplikace odhlásit a přihlásit. Pro sociální sítě by to mělo vést k smazání dat.

V App Store narazíte na aplikace slibující vyčištění iPhone, smazání aplikačních data, výmaz cache. Můžete je zkusit, ale je velmi málo pravděpodobné, že by vůbec něco mohly dělat – Apple jim nic takového reálně neumožní. Aplikace v iOSu navíc mají oddělená data (úložiště). Ostatně viz Plná paměť v iPhone či iPadu? Jak uvolnit místo na iOSu?

TIP: 📱 Tipy a triky pro Apple iOS obsahuje záplavu tipů a triků pro iPhone, iPad, Apple Watch a brzy i MacOS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky