@365tipu

Problémy s Windows 10 May 2020 Update (Version 2004). Na co si dát pozor

Květnová aktualizace Windows 10 je tu, stáhnout ji můžete už nyní, do Windows Update samozřejmě dorazí až někdy o hodně později. Pokud se rozhodnete stahovat a zkoušet štěstí, tak samozřejmě pozor, už se objevuje řada věcí, se kterými v počítači nebude kamarádit a dopadne to špatně. Každopádně žádná zásadní katastrofa se prozatím neobjevila a vrátit zpět můžete systém jako vždy.

Chcete-li se trochu vyznat ve změnách a novinkách, tak jsou v Co je nového ve Windows 10 Version 2004 (May 2020 Update)

S jakými komplikacemi se můžete setkat

Při instalaci se nedivte tak nějak ničemu. ASUS notebook celou dobu blikal klávesnicí, něco co se objevovalo už v minulosti. A na dlouhé desítky minut se neměnil ukazatel postupu. To blikání klávesnice zůstalo i po konečném restartu. Vydrželo jí to docela dlouho, až pak náhle přestala.

Po prvním spuštění dejte počítači hodně času i poté co se se přihlásíte, nebude nejsvižnější. Případně mu dopřejte ještě jeden restart.  Těch 100 % zatížení CPU po prvním restartu vydrželo dobrých 15 minut.

Zkuste po prvním restartu znovu spustit Windows Update. Je dost pravděpodobné, že se tam objeví nějaké ovladače (v mém případě od Intelu).

Potvrzená nepříjemná chyby vede k zneprovoznění USB portu pro tisk na připojenou tiskárnu. Navíc to není přímo 20004, ale pozdější aktualizace B4560960 a KB4557957.  Podrobnosti ve Windows 10 printing breaks due to Microsoft June 2020 updates

Hlášeny jsou problém s připojením více Bluetooth zařízení. Na vině je, jako obvykle, určitý čipset od Realteku. Pokud na tenhle problém narazíte, tak je vhodné s aktualizací počkat než se objeví novější verze.

TIP: Microsoft udržuje aktuální  Windows 10, version 2004 and Windows Server, version 2004 Known Issues and notification.

Mohou se objevit problémy se zvukem, opět jenom u konkrétního hardware (Conexant a Synaptics).

Problémy jsou i s integrovanou grafickou kartou od Intelu. Což může být problém u řady notebooků a levnějších počítačů.

Havárie počítače při připojování a odpojování Thunderbolt dock stanice.

Chyby nebo restart u některých Always On/Always Connected zařízení.

Problém s myší u her podporující GameInput Redistributable.

Znemožnění spuštění pokud máte v systému askfridge.sys nebo askdf.sys.

Pozor na starší NVIDIA ovladače, pokud budete mít verzi nižší než 358.00 asi potkáte modrou obrazovku.

Pokud se při spuštění Office (Word/Excel, atd) objeví hláška o chybějící knihovně, tak je to nejspíš chybějící Visual C++ Redistributable.  Můžete získat zde nebo můžete zkusit opravit Office – moc dlouho to trvat nebude.

Kód nejde spustit, protože se nenašel C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\ClickToRun\MSVCP140.dll 

Tipy a triky pro Windows 10 a Windows vůbec najdete v ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky