@365tipu

TIP#1579: Co dělat, když nefunguje AirDrop

AirDrop je  nástroj od Apple – pomoci Bluetooth a Wifi umožní přenést mezi dvěma zařízeními od Apple soubory – pokud tato zařízení jsou poměrně blízko u sebe. Mělo by to „prostě fungovat“, skutečnost je ale tak, že většinu času to prostě fungovat nebude. A velmi pravděpodobně zjistíte, že je rychlejší si soubory či fotky poslat přes iMessage, WhatsApp, Messenger, iCloud nebo prostě e-mail.

x-20200328_101152000_iOS.jpg

AirDrop je podporován od iOS 7 výše na mobilních zařízení a na MAC počítačích od roku 2011 (OS X Yosemite a novější). Aby bylo možné AirDrop používat tak musí být zapnutý (příjemce musí být viditelný a objevitelný, musí být povolený příjem) a případně je nutné správně stavit kdo smí posílat (mezi Všichni nebo Pouze mé kontakty). Nastavení najdete v síťovém ovládacím centru (vytáhněte si ikonky a podržte chvíli prst někde mezi čtveřici letadlo – mobilní signál – wifi – bluetooth).

AirDrop nebude fungovat pokud máte na telefonu aktivovaný Personal Hotspot, tedy sdílení přístupu k Internetu přes Wi-Fi. Pozor i na to, že v rámci Screen Time mohou být aktivována pro AirDrop omezení. Nebude také fungovat, pokud příjemcův telefon je v DND (Nevyrušovat) režimu. AirDrop může přestat fungovat pokud máte aktivní VPN

20200328_101653000_iOS.jpg

Na iPhone se AirDrop aktivuje přes sdílecí funkci – po vyvolání uvidíte ikonku AidDrop a po aktivování se objeví kam můžete danou věc poslat – příjemci se pak na telefonu objeví upozornění a musí na něj kliknout a soubor přijmout.

Tady právě většinou narazíte – AirDrop u odesílatelé bude ve stavu „Waiting/Čekání“, případně se vůbec nezobrazí možný příjemce (ačkoliv máte telefony pár centimetrů od sebe).

Co všechno můžete zkusit (mimo věcí už uvedených výše), aby se to rozeběhlo?

1) klasické vypnout zapnout v podobě uvedení obou telefonu do letového režimu a zpět, případně jen zkuste vypnout a zapnout Wi-Fi a Bluetooth

2) klasické vypnout a zapnout v podobě restartu jednoho nebo ideálně obou telefonů

3) Ujistit se, že oba telefony jsou na stejné verzi operačního systému a provést aktualizaci

4) Někdy pomůže se na telefonu odhlásit a znovu přihlásit (Apple ID)

5) V Nastavení -> Obecné -> Reset můžete zkusit Reset Network Settings

Je velmi pravděpodobné, že nic z výše uvedeného nepomůže a AirDrop začne fungovat až někdy v budoucnu náhodně nebo s novou verzí iOSu.

Dejte si i pozor na odesílání příliš velkého počtu souborů.

Pokud se budete pokoušet najít soubory přijaté přes AirDrop tak jděte do Files/Soubory -> Downloads (na počítači je přímo ikona Downloads).

Pokud chcete přenášet soubory mezi dvěma vlastními zařízeními je místo AirDrop nejsnazší použít iCloud (u velkých souborů ale může synchronizace trvat déle). K přenosům je dobré si přečíst i Přenos videí či fotografií přes AirDrop může snížit rozlišení. Jak tomu předejít?

TIP: Další tipy a triky pro iPhone, iPad a Apple Watch najdete v 📱 Tipy a triky pro Apple iOS

PS: AirDrop je možné mít opravdu jen a pouze mezi zařízeními od Apple. Pro žádnou jinou platformu to Apple neumožňuje

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky