@365tipu

TIP#1426: Jak poznat, zda je zařízení USB 3.0 nebo USB 2.0

O tématu z titulku už byla řeč v Jak zjistím, který z mých USB portů je 3.0/2.0 a hlavně kolik Amperů dává? Bylo to ale z pohledu toho jak je identifikovat v počítači a zjistit i podstatné údaje o schopnosti nabíjet.

Je tu ještě Proč je důležité vědět, zda máte USB 1.1, 2.0 či 3.0? kde je uvedený základní poznávací znak pro odlišené USB 3.0 od předchozích – plast uvnitř konektoru je modrý. Což má jeden pochopitelný háček, stačí mít nějaké čínské zařízení co tak trochu podvádí a samozřejmě že konektor bude modrý, ačkoliv rozhodně nejde o rychlejší USB 3.0

USB-C-to-USB-A.jpg
USB-C na USB-A podporuje, pochopitelně přenosy pod USB 3.0. Modrá barva to ukazuje.

Fungovat by mělo i rozlišení podle toho, že USB 3.0 má uvnitř konektoru pětici pinů – jsou umístěny zcela vzadu – u USB 2.0 tam vůbec nebudou, bude tam jenom plast. U obou budou piny vepředu.

Třetí možnost je, že to bude vedle konektoru napsáno – je to ale velmi málo pravděpodobné. Může tam být uvedeno logo patřící k USB 3.0 – vypadá jako klasické USB logo ale začíná písmeny „SS“ (Super Speed). Je dost běžné, zejména u notebooků, že není použit modrý plast, ale je použito logo.

POZNÁMKA: Nezapomeňte, pokud chcete propojit USB 3.0 zařízení s USB 3.0 portem v počítači, tak to bude chtít také USB 3.0 kabel.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky