@365tipu

TIP#1236: Jak vymazat iPhone a iPad?

Chcete se zbavit vašeho iPhone či iPadu? Například ho chcete prodat, nebo jenom předat někomu dalšímu? Případně jste si pořídili novější model a ten stávající si chcete jenom schovat (a neplánujete, že bude používán)? Ve všech takových případech je dobré kompletně smazat obsah zařízení. Tak aby se nikdo cizí nemohl dostat k jeho obsahu.

U mobilních zařízení (telefony i tablety) se tohle povětšinou jmenuje uvedení do továrního nastavení (Factory Settings), výjimkou není ani Apple a jeho zařízení. K vymazání se dostanete přes Nastavení/Settings -> General/Obecné -> Obnovit/Reset (úplně dole).

2018-11-30 07.18.12.png

Tam najdete Smazat data a nastavení/Erase All Content and Settings. Budete poté nejspíš muset zadat passcode nebo heslo k vašemu Apple ID. Pak si pár minut počkáte a obsah iPhone/iPadu se smaže.

Další možností výmazu

Pokud máte zařízení zablokované (nesprávným zadáváním passcode/hesla) nebo prostě passcode nevíte, tak můžete použít

  • Obnovu ze zálohy pomocí iTunes – ty samozřejmě musíte mít nainstalované na počítači, musela proběhnout alespoň jedna synchronizace a zařízení, Stačí připojit přes USB kabel. Obnova ze zálohy přemaže obsah v zařízení a možná se pak budete moci dostat do zařízení a použít výše uvedený postup
  • Využijte režim zotavení (budete muset pokud jste nikdy nesynchronizovali zařízení s iTunes). Připojte zařízení přes USB k počítači kde je iTunes, zařízení natvrdo restartujte – to povede k zobrazení obrazovky pro režim zotavení (ikonka iTunes a USB kabel) a iTunes vám poté nabídnou možnost obnovit nebo aktualizovat – mělo by se vám touto cestou podařit zařízení obnovit do funkčního stavu a použít výše uvedený postup

Chápete to správně, vymazat iPhone/iPad jde pouze pokud je funkční. Není to jako u Androidu, kde je často možné se dostat do servisního menu a tam najít možnost vymazání zařízení.

TIP: Řeč o mazání iPhone/iPadu je i v Jak připravit počítač, notebook, tablet či mobil k prodeji/předání někomu jinému?

Pokud hledáte totéž pro Mac, tak viz Jak vymazat obsah a nastavení počítače/notebooku s Mac OS? Tovární nastavení pro Mac.

Zajímavé téma související s výmazem najdete v Pomalý iPad či iPhone? Pomůže smazání (factory reset) a obnovení nebo nová instalace?

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky