@365tipu

TIP#1201: Jak využít Twitter v obsahovém médiu? Jak se tweetování média a redaktorů projeví na webu média? (4)

Twitter by měl být jedním ze zásadních kanálů jak mohou čtenáři komunikovat s médiem a autory – musí tedy být dostatečně vidět. Samotné médium musí ukazovat účet na Twitteru dostatečně jasně a viditelně (a být dobře nalezitelné) – „mít to v patičce“ je to minimum, které můžete udělat, lepší je prominentní místo. Pokud na účtu na Twitteru média bude dostatek dalšího obsahu mimo články přímo z média, lze z Twitteru udělat i další obsahový prvek.

TIP: Předchozí díl najdete ve Vaši redaktoři a autoři mají důležitou roli (3) a pokud chcete začít od začátku, tak ten je v  Jak využít Twitter v obsahovém médiu? Úvod a základní pravidla (1)

Twitterové účty autorů a redaktorů by měly být jasně viditelné v jejich „autorské“ stránce, tedy tam kde je o nich něco napsáno, bývá tam jejich e-mail, je tam i přehled jejich článků.

Ještě lepší bude, když se účet objeví v každém článku, vedle jména autora jako minimum. Může být i na konci článku ve formě výzvy, že právě přes Twitter je možné autora článku kontaktovat.

Za samotné médium je Twitter také velmi dobrý komunikační kanál – to se ale primárně bude odehrávat přímo na Twitteru. Na webu to pochopitelně můžete podpořit.

Pro samotné autory a redaktory je nutné pamatovat na odkazování na účty o kterých píší či z nich citují. Nestačí jen něco jako „X Y na svém Twitteru uvedl“ – musí zde být odkaz na konkrétní Tweet (pokud existuje) nebo odkaz na onen konkrétní účet na Twitteru.

Citování tweetů na webu

Je velmi pravděpodobné, že v článcích bude docházet k citování tweetů – je možné to dělat buď tak jak to „chce“ Twitter, tedy použitím EMBED prvku a zabudováním tweetů „z Twitteru“; Nebo tak, že budete dělat screenshoty tweetů a ty vkládat do článků jako obrázky (ty budou odkazem, ukazovat na tweet samotný) a do textů článků používat obsah z tweetů jako klasickou citaci (přímou řeč).

Druhá varianta (screenshoty) je praktičtější, nehrozí, že při smazání tweetů přestane být původní tweet dostupný. Je praktičtější i pro čtenáře, uvidí obsah tweetu hned a neprojeví se případné blokování pokud jsou oni sami uživateli Twitteru.

2018-10-20 16_45_00-Uživatel Kat na Twitteru_ „Chtela bych videt, všechny ty influenceri, co si nech.png

Využití screenshotů vám navíc umožní i lépe pracovat s vláknem a lépe tak zdůraznit na co je případně reagováno či co je reakce.

Pokračovat můžete do posledního pátého dílu, který řeší to, že Twitter je důležitý zdroj zpravodajství. Pokud si chcete přečíst návod od začátku, tak první díl najdete v  Jak využít Twitter v obsahovém médiu? Úvod a základní pravidla (1)

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky