TIP#1088: Jak přidat Stránce na Facebooku krátké jméno i když to Facebook odmítá?

Stránky (Pages) na Facebooku mohou mít uživatelské jméno, zkrácený identifikátor, který se nejenom stane součástí (zkrácené) URL Stránky, ale je také dobře použitelný při označování stránky a uvádění její identifikace (Facebook zavedl používání klasického @username).

2018-05-23 16_53_30-(43) Další Testovací stránka - Informace.png

Když založíte novou Stránku, tak ale můžete narazit na nemožnost uživatelské jméno nastavit – ačkoliv se objeví dialog na zadávání a Facebook na zadané krátké jméno dá zelenou „fajfku, nepodaří se požadované dokončit – objeví se „Tato stránka nemůže mít uživatelské jméno.„/ „This Page isn’t eligible to have a username.

2018-05-23 16_53_38-(43) Další Testovací stránka - Informace.png

Dříve toto byla otázka nutnosti mít určitý počet fanoušků (25, později 10), ale toto omezení bylo už dávno odstraněno.

Řešení existuje, přidejte si ke Stránce dalšího správce (ať už váš záložní účet, nějakého kolegu, atd). Další přidaný účet bude bez problémů moci uživatelské jméno Stránce nastavit.

Mimochodem, zcela určitě dodržujete, že Stránka na Facebooku nikdy nesmí mít jen jednoho správce. Hodně důležité pravidlo. Takže zcela určitě nějaký ten „další“ účet k dispozici máte.

TIP: Uživatelská jména Stránek a osobních profilů řeší starší tip  Jak na zkrácenou adresu Stránky či profilu na Facebooku.